بازتاب نیوز

انفجار سه پُلچک توسط طالبان در قندهار؛ تادین ‌خان به قطعه‌قطعه کردن عاملان آن هشدار داد

٢٣ سرطان ١٣٩٩ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: مقامات محلی در قندهار می‌گویند که گروه طالبان شب گذشته سه پُلچک را در بزرگ‌راه قندهار-راغستان منفجر کرده‌ و به گونه کامل از بین برده‌اند.

دفتر والی قندهار روز دوشنبه، بیست‌وسوم سرطان، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که با وجود این رویداد، نیروهای امنیتی موفق شده‌اند هشت ماین دیگر را از زیر سه پُلچک کشف و خنثا کنند.

به نقل از اعلامیه، طالبان پیش‌تر به مردم عام هشدار داده بودند که از رفت‌وآمد در این بزرگ‌راه خودداری کنند، اما پس از ادامه این رفت‌وآمدها، این گروه تصمیم به انفجار پُلچک‌ها گرفته است.

در اعلامیه آمده است که مردم محل شکایت کرده‌اند که نمی‌توانند برای انتقال بیماران و میوه‌های موسمی از ولسوالی راغستان به شهر قندهار سفر کنند و حتا در جریان روزهای اخیر با کم‌بود مواد خوراکی روبه‌رو شده‌اند.

دفتر والی قندهار گفته است که برای حل زودهنگام این معضل، به ولسوال راغستان هدایت داده شده که این موضوع را توسط گفت‌وگو میان بزرگان محل و طالبان حل کرده تا راه به روی مردم عام باز شود.

تادین‌ خان، فرمانده پولیس قندهار، اما هشدار داده است که عاملان این قضیه را «قطعه قطعه» می‌کند. وی در صفحه توییترش خبر انفجار این پُلچک‌ها را همه‌گانی کرده و نوشته است: «عملیات بر ضد مدافعان منافع پنجاب در راه است. به زودی اجساد قطعه‌قطعه شده‌شان را خواهید دید».

این رویداد در حالی اتفاق می‌افتاد که حملات گروه طالبان در روزهای اخیر افزایش یافته است.

پیش از این، وزارت امور داخله گفته بود که طالبان در جریان سه ماه اول سال ۱۱۰ پروژه زیربنایی را در ۱۴ ولایت تخریب کرده‌اند. مسوولان تصریح کرده بودند که علاوه بر ۴۱ باب مکتب، شش باب شفاخانه، ۱۵ پایه برق و پنج پایه مخابراتی، این گروه ۴۱ پُل و پُلچک را نیز از بین برده‌اند.

لینک اصلی: https://8am.af/three-taliban-blasts-in-kandahar-tadin-khan-warned-the-perpetrators-to-dismember/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading