بازتاب نیوز

حمله‌ی طالبان بر ریاست امنیت ملی در ولایت سمنگان

٢٣ سرطان ١٣٩٩ روزنامه افغانستان

مقام‌های محلی در ولایت سمنگان می‌گویند که حمله طالبان به ریاست امنیت ملی این ولایت با کشته شدن همه مهاجمان پایان یافت. عبداللطیف ابراهیمی، والی سمنگان، گفت چهار مهاجم طالب در این حمله دست داشته‌اند که همه‌ی‌شان  کشته شدند.
والی سمنگان گفت که در این حمله ۱۰ نیروی امنیت ملی کشته شده‌اند و ۴۳ نفر از جمله سه زن، سه کودک و شماری غیرنظامیان و نظامیان زخمی شده‌‌اند. ریاست عمومی امنیت ملی تاکنون در این مورد چیزی نگفته است. برخی از منابع خبری شمار زخمیان این رویداد را ۵۰ نفر گزارش کرده‌اند.
مهاجمان گروه طالبان ساعت ۱۰:۵۰ روز دوشنبه، 23 سرطان، یک موتر نوع‌ باربری پر از مواد انفجاری را در جاده‌‌ای بین ساختمان شهرداری و ریاست امنیت ملی منفجر کردند و به دنبال آن وارد ساختمان ریاست امنیت ملی شدند.
والی سمنگان گفت که قدرت انفجار به حدی بود که شیشه‌های ساختمان اطراف حادثه فروریخته است.
طبق معلومات والی سمنگان، هدف گروه طالبان حمله بر ساختمان مقام ولایت و فرماندهی پولیس بوده است، اما پس از آن‌که موفق به اجرای حمله بر این دو ساختمان دولتی نشده است، به ساختمان ریاست امنیت ملی حمله کرده است.
گروه طالبان ساعاتی پس از این انفجار مسوولیت آن را بر عهده گرفت و گفت که در آن ۷۰ نفر از کارمندان استخباراتی کشته و زخمی شده‌اند.
این در حالی است که پیش از این گفته شده بود که گروه طالبان براساس توافق‌نامه‌ی صلحی که با امریکا امضا کرده است، به مراکز نظامی در داخل شهرهای بزرگ حمله‌های انتحاری را راه‌اندازی نمی‌کنند. (پژواک)

لینک اصلی: http://www.dailyafghanistan.com/national_detail.php?post_id=153377

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading