بازتاب نیوز

دادستاني‌کل: 38 قضيه فساد کارمندان اين نهاد بررسي شده است

٢٤ سرطان ١٣٩٩ روزنامه آرمان ملی

 

لوی سارنوالی کشور اعلام کرده که 38 قضيه فساد و اخذ رشوت مربوط به کارمندان اين نهاد بررسي شده و عاملان آن مورد پيگرد قرار گرفته‌اند.

دادستاني‌کل کشور با نشر اعلاميه‌يي گفته که رياست کنترل و مراقبت دادستاني کل کشور از سال 1398 تا اکنون، 38 قضيه رشوت و ساير موارد فساد اداري‌را به اتهام دادستان‌ها و کارمندان اين اداره مستندسازي و فاعلين آن‌را بازداشت و تحت پيگرد عدلي قرار داده است.

در خبرنامه‌يي که از سوي دفتر مطبوعاتي دادستاني‌کل نشر شده، آمده است که 28 مورد اين قضايا در سال 1398 ثبت و پس از بررسي براي تحقيقات به مراجع مربوط فرستاده شده که از ميان اين قضايا 15 مورد رشوه‌ستاني و 13 مورد ديگر قضاياي متفرقة جرايم مرتبط با فساد اداري هستند.

در خبرنامه تصريح شده که در پيوند به اين قضايا 39 مظنون نيز بازداشت شده که در ميان آن‌ها 24 تن از رؤسا، دادستان‌ها و کارمندان دادستاني و 15 تن ديگر از ساير اداره‌ها بوده‌اند.

در بخشي از خبرنامه دادستاني آمده که در بيشتر از سه ماه نخست امسال (1399) نيز 11 تن به اتهام جرايم فساد اداري از سوي اين رياست بازداشت شده که از اين مجموع، 7 تن شان شامل رؤسا، دادستان‌ها و کارمندان  دادستاني و 4 تن ديگر از اداره‌هاي ديگر هستند که در پيوند به 10 قضية جرايم فساد اداري متهم اند.

دادستاني‌کل کشور اعلام کرده که مبارزه با فساد اداري را در اولويت کاري خود قرارداده و با اين پديده جداً مبارزه مي‌کند.

اين در حالي است که پيش از اين از موجوديت فساد گسترده در نهادهاي عدلي و قضايي کشور انتقادهاي زيادي مطرح شده است.

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/26961

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading