بازتاب نیوز

اولین اخراج گروهی از آلمان بعد از شیوع کرونا

٢٦ سرطان ١٣٩٩ دويچه وله

 پولیس فدرال میدان هوایی فرانکفورت به روزنامه «زود دویچه سایتونگ» چاپ امروز پنج شنبه گفته است که این هواپیما به روز سه شنبه به مقصد اسلام آباد پاکستان پرواز کرده است و حامل ۱۹ شهروند پاکستان بوده است که از ایالت های بایرن و بادن وورتمبرگ اخراج شده بودند. به گفته منابع مذکور کارمندان امنیتی این افراد پاکستانی را همراهی کرده اند. در این هواپیما که ابتداء از یونان پرواز کرده بود، همچنان ده شهروند پاکستانی دیگر که از یونان اخراج شده بودند، حضور داشتند.  

مرتبط: گزارش: شمار اخراج ها حین بحران کرونا به شدت کاهش یافته است

سازمان های پناهجویان با انتقاد از اخراج این پناهجویان در زمان کنونی این رویداد را «نقض یک مورد تابو» خوانده اند که نباید صورت می گرفت.  استیفان ریچل از سازمان پناهجویان کلیسای بایرن «ماتیو» با انتقاد از این مورد گفته است: آلمان نمی تواند صحت و سلامتی افراد اخراج شده را تضمین کند و با این پرواز همچنین افسران پولیس را که این پناهجویان را همراهی می کنند و خدمه پرواز را به خطر می اندازد.

حزب سبزها در پارلمان فدرال آلمان «بوندستاگ» نیز این عمل را «غیر مسئولانه» خوانده اند: در زمان پاندمی کرونا، موازین حقوق بشری حکم می کند که در سراسر آلمان اخراج ها متوقف شود.  

مرتبط: انتقاد سازمان آلمانی حامی پناهجویان از اخراج ها در بحران کرونا

هورست زیهوفر، وزیر داخله فدرال آلمان بر خلاف، از اخراج این پناهجویان استقبال کرده است و گفته است که  ایالت ها خروج الزامی را در چارچوب وضعیت دشوار نیز به مرحله اجرا در آورده اند. او گفته است که دولت فدرال در این برنامه از ایالت ها حمایت می کند. وزیر داخله آلمان از کشورهای مبدا می خواهد که پناهجویان اخراج شده  را دوباره بپذیرند.

مرتبط: ایالت بایرن آلمان می‌خواهد با رفع محدودیت‌های مرتبط با کرونا اخرج پناهجویان از سر گرفته شود

بنا براعلامیه هایی که تا اکنون منتشر شده اند، آلمان اخراج ها به کشورهای غیر اروپایی را هیچگاهی رسماً متوقف نکرده است؛ اما در واقع اخیراً به دلیل شیوع پاندمی کرونا اخراج پناهجویان ناممکن بوده است زیرا بسیاری از کشورها مرزهای خود را بسته بودند و هیچ پروازی صورت نمی گرفت.

بنا بر معلومات وزارت داخله فدرال آلمان از ماه جنوری تا ماه می امسال در مجموع ۵۰۲۲ تن از آلمان اخراج شده اند. بنابراین، شمار آنها به تناسب سال گذشته در همین مقطع زمانی حدود کمتر از نیم این رقم بوده است.

(Pa/nf (epd

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/اولین-اخراج-گروهی-از-آلمان-بعد-از-شیوع-کرونا/a-54196391?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading