بازتاب نیوز

سرپرست وزارت خارجه با معاون وزیر خارجه ایران دیدار کرد / عراقچی: ایران از روند صلح افغانستان حمایت می‌کند

٢٦ سرطان ١٣٩٩ پایگاه خبری پیام آفتاب

سرپرست وزارت خارجه با معاون وزیر خارجه ایران دیدار کرد / عراقچی: ایران از روند صلح افغانستان حمایت می‌کند
سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران که در راس هیاتی بلندپایه با هدف پیگیری توافقات انجام شده در جریان سفر اخیر محمدحنیف اتمر به تهران و به ویژه نهایی سازی متن سند جامع همکاری‌های راهبردی دو کشور به کابل سفر کرده‌است، شامگاه روز چهارشنبه با حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات طرفین مسائل روابط دوجانبه، روند صلح در افغانستان و مسائل و مشکلات منطقه ای و بین‌المللی، از جمله مشکلات ایجاد شده در اثر بیماری کرونا و همچنین همکاری‌های اقتصادی دو و چند جانبه از جمله همکاری‌ها در مورد چابهار و مسیرهای ترانزیتی آسیای میانه را مورد بررسی قرار دادند.

در این دیدار همچنین طرفین در مورد نقشه راه و تعیین جدول زمانی برای نهایی سازی سند جامع همکاریها نیز توافق کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران در این دیدار بار دیگر با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند صلح با مالکیت و هدایت دولت افغانستان، ابراز امیدواری کرد که گفتگوهای بین الافغانی با مشارکت همه گروه‌های سیاسی افغانستان هر چه زودتر آغاز شود.

عراقچی حفظ دستاوردهای مردم افغانستان بعد از چهاردهه جنگ، بویژه قانون اساسی و ساختارهای مردم سالارانه ایجاد شده را در جریان گفتگوهای صلح واجد اهمیت دانسته و با توجه به نگرانی‌ها و منافع مشترک با افغانستان و نقش تسهیل کنندگی کشورهای همسایه در این رابطه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به دولت افغانستان جهت پیشبرد روند صلح را مورد تأکید قرار داد.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/93434/سرپرست-وزارت-خارجه-معاون-وزیر-ایران-دیدار-عراقچی-روند-صلح-افغانستان-حمایت-می-کند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading