بازتاب نیوز

مرکز درمان بیماران کرونا در شفاخانه جمهوریت آغاز به کار کرد

٢٨ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری بخدی

وزارت صحت عامه کشور از آغاز به کار مرکز درمان بیماران کوید_۱۹ در شفاخانه جمهوریت کابل خبر داد.

در اعلامیه ای که امروز (پنجشنبه، ۲۶ سرطان) از سوی این وزارت پخش شده آمده که این مرکز توسط احمد جواد عثمانی، نامزد وزیرصحت عامه کشور به بهره برداری سپرده شده است.

این مرکز مجهز با تمام تجهیزات طبی پیشرفته و وسایل مورد نیاز، در بخش‌های عاجل، سراپا، عملیات خانه، مراقبت‌های ویژه و سمپل گیری به گونه اساسی و معیاری ایجاد شده است.

نامزد وزیر صحت عامه، بهره برداری این مرکز را یک گام نیک در راستای تداوی و مراقبت از بیماران کرونا عنوان کرده گفت:” با توجه به وضعیت بحران کرونا، امروز درتمام شفاخانه‌های کشور مراکز تداوی و مراقبت از بیماران کرونا ایجاد شده است و تمام سیستم صحی کشور آماده ارایه خدمات صحی برای بیماران کرونا گردیده است.”

او هم‌چنان گفت: ما تصمیم گرفتیم که به عوض اعمار شفاخانه‌های جداگانه برای بیماران کرونا، در هر شفاخانه از منابع موجود این وزارت بخش تجریدگاه ایجاد کنیم که با این کار نه تنها از مصارف اضافی جلوگیری شده است؛ بلکه زمینه تداوی و مراقبت از بیماران کرونا در تمام مراکز صحی فراهم شده است.

از سوی هم، سرپرست وزارت صحت عامه تصریح نمود که بحران ویروس کرونا در کشور هنوز موجود است، مردم باید برای جلوگیری از ویروس کرونا نکات صحی را رعایت نمایند. او هم‌چنان از مردم خواست که اطفال شان را برای جلوگیری از دیگر بیماری‌ها به مراکز صحی برده واکسین نمایند.

عثمانی در ادامه سخنانش گفت که مبارزه با فساد اداری در بخش صحت یکی از اولویت‌های ما است و ما در تلاش استیم تا افراد مفسد را شناسایی و به پنجه قانون بسپاریم.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/مرکز-درمان-بیماران-کرونا-در-شفاخانه-جم/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading