بازتاب نیوز

دادستانی کل: رئیس عمومی اداره ملی استندرد با همکارش به اتهام درخواست 200 هزار دالر رشوت بازداشت شد

٢٦ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

دادستانی کل: رئیس عمومی اداره ملی استندرد با همکارش به اتهام درخواست 200 هزار دالر رشوت بازداشت شد
جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل می‌گوید که رییس عمومی اداره‌ی ملی نورم و استندرد، معاون تخنیکی و مدیر پروژه‌های آن اداره، به اتهام گرفتن ۲۰۰ هزار دالر رشوت، بازداشت شده‌اند.
 
شب‌ گذشته رئیس ادارۀ ملی نورم و استندرد، به‌اساس شکایت یک تن از متشبثین خصوصی به‌شمارۀ اختصاصی ثبت شکایات ۱۸۰ لوی سارنوالی به اتهام اخذ مبلغ 100 هزار دالر امریکایی به‌گونۀ بالفعل از سوی ریاست عمومی سارنوالی کنترول و مراقبت لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، گرفتار شد.
 
لوی سارنوالی می‌گوید که از این‌که اتهام وارده بر معاونین و مدیرپروژهای آن اداره نیز وجود داشت، معاون تخنیکی و مدیر پروژه‌های آن نیز گرفتار گردید که قضیه تحت تحقیق و بررسی همه‌جانبه قرار دارد.
 
قابل یادآوری‌ست که  اصل مبلغ مطالبه شده ۲۰۰ هزار دالر امریکایی بوده که حین دریافت مبلغ‌ یک‌صدهزار دالر امریکایی آن، رئیس عمومی آن اداره گرفتار شده است.
 
لوی‌ ارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان پیش از این کنفرانس‌ ملی‌را به‌منظور حمایت از  متشبثین وسکتور خصوصی، راه‌اندازی نموده و راه‌کارهای مؤثر به منظور رفع مشکلات آن‌ها؛ طرح و عملی کرده است.
 
رهبری لوی سارنوالی همواره بر مشارکت شهروندان و اقشار مختلف جامعه برای مبارزه با هرنوع فساد اداری و ایجاد دولت‌داری خوب تأکید نموده و آن‌را برای ایجاد یک جامعۀ سالم و دولت سالم، مؤثر و نیاز جدی می‌داند.
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/214718/دادستانی-کل-رئیس-عمومی-اداره-ملی-استندرد-همکارش-اتهام-درخواست-200-هزار-دالر-رشوت-بازداشت

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading