بازتاب نیوز

مرکز تجرید بیماران کرونایی در شفاخانه جمهوریت کابل افتتاح شد

٢٦ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری افق

وزارت صحت عامه یک مرکز تجرید را برای بیماران کووید ۱۹ در شفاخانه جمهوریت کابل افتتاح کرد.

این وزارت مرکز تازه تجرید بیماران کووید ۱۹ در شفاخانه جمهوریت را مجهز با تمام تجهیزات طبی پیشرفته و وسایل مورد نیاز، در بخش‌های عاجل، سراپا، عملیات خانه، مراقبت‌های ویژه و نمونه‌گیری خوانده‌است.

احمدجواد عثمانی؛ سرپرست وزارت صحت عامه امروز پنج‌شنبه، ۲۶ سرطان هنگام افتتاح این مرکز گفته‌است که با توجه به وضعیت بحران کرونا، امروز درتمام شفاخانه‌های کشور مراکز تداوی و مراقبت از بیماران کرونا ایجاد شده است.

او افزوده که تمام سیستم صحی کشور آماده ارایه خدمات صحی برای بیماران کرونا است.

آقای عثمانی گفته‌است که وزارت صحت عامه تصمیم گرفته تا به‌جای اعمار شفاخانه‌های جداگانه برای بیماران کرونا، در هر شفاخانه از منابع موجود این وزارت بخش تجریدگاه ایجاد کند که با این کار نه تنها از مصارف اضافی جلوگیری می‌شود؛ بلکه زمینه تداوی و مراقبت از بیماران کرونا در تمام مراکز صحی فراهم خواهد شد.

او اضافه کرده که بحران ویروس کرونا در کشور هنوز موجود است و مردم باید برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا نکات صحی را رعایت نمایند.

از طرفی هم سرپرست وزارت صحت عامه تاکید کرده که مبارزه با فساد اداری در سکتور صحت یکی از اولویت‌های این وزارت است و تلاش می‌کند تا افراد مفسد را شناسایی و به قانون بسپارد.

این در حالی است که تا کنون آمار رسمی، ابتلای بیش از ۳۴ هزار نفر در سراسر کشور به ویروس کرونا را نشان می‌دهد و نیز بیش از ۱۰۰۰ نفر از اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند. با این حال، آمار واقعی این ویروس به مراتب بیشتر از آمار رسمی گفته می‌شود.

از طرفی هم، اخیراً گزارش‌هایی از اختلاس و فساد میلیون‌ها افغانی در بخش مبارزه با ویروس کرونا منتشر شده‌است.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/154691

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading