بازتاب نیوز

حملات راکتی پاکستان در ولایت قندهار ۱۵ کشته برجا گذاشت

١٠ اسد ١٣٩٩ آژانس افغان خبر

مقام‌های محلی ولایت قندهار می‌گویند که در نتیجه حملات راکتی نظامیان پاکستانی در مربوطات ولسوالی اسپین‌بولدک این ولایت، ۱۵ غیرنظامی از جمله یک کودک کشته و ۸۰ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش افغان نیوز: دفتر مطبوعاتی والی قندهار اعلام کرده است که در پی حملات راکتی نظامیان پاکستانی به خاک افغانستان در مربوطات ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت قندهار، ۱۵ غیرنظامی از جمله یک کودک کشته و ۸۰ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

در اعلامیه دفتر والی قندهار آمده است که این حملات راکتی نظامیان پاکستانی روز گذشته (پنج‌شنبه، ۹ اسد) به مناطق مسکونی در ولسوالی اسپین‌بولدک انجام شده است. به نقل از اعلامیه، زخمیان برای درمان به شفاخانه حوزوی میرویس در شهر قندهار منتقل شده‌اند.

در همین حال، وزارت دفاع در اعلامیه‌ای، کشته شدن نُه غیرنظامی و زخمی شدن ۵۰ غیرنظامی دیگر در نتیجه‌ی این حملات راکتی نظامیان پاکستانی را تأیید کرده است.

به نقل از اعلامیه‌ی این وزارت، محمدیاسین ضیا، رییس ستاد ارتش کشور به نیروهای نظامی کشور به ویژه به قول اردوهای ۲۰۵ اتل، ۲۰۱ سیلاب و ۲۰۳ تندر هدایت داده است تا برای پاسخ‌گویی به این اقدام نظامیان پاکستان، آمادگی کامل اختیار کنند.

آقای ضیا همچنان هدایت داده است که نیروهای افغان در امتداد خط فرضی دیورند با سلاح‌های سبک و سنگین بیشتر تجهیز شوند.

براساس معلومات وزارت دفاع ملی، نیروهای هوایی و نیروهای ویژه در حالت احضارات درجه یک قرار گرفته و در صورت ادامه‌ی حملات راکتی نظامیان پاکستانی به خاک افغانستان، به عمل «باالمثل» اقدام خواهند کرد.

این درحالی است که نظامیان پاکستانی حدود دوهفته پیش نیز بر بخش‌هایی از ولایت کنر حملات راکتی انجام دادند. در مواردی نیز نظامیان پاکستان با نیروهای افغان درگیر شدند. براساس اظهارات مقام‌های محلی در کنر، هشت غیرنظامی کشته و بیش از ده غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

لینک اصلی: http://afghannews.af/حملات-راکتی-پاکستان-در-ولایت-قندهار-کشته-برجا-گذاشت

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading