بازتاب نیوز

حملات راکتی نظامیان پاکستانی در کندهار؛ دست‌کم پانزده تن کشته و 80 تن دیگر زخمی شدند

١٠ اسد ١٣٩٩ سلام وطندار

دفتر مطبوعاتی والی قندهار با نشر اعلامیه‌یی گفته که در پی حملات راکتی نظامیان پاکستانی، دست‌کم پانزده غیرنظامی کشته شده و 80 غیرنظامی دیگر زخم برداشته‌اند. محل دقیق این رویداد در اعلامیه، ولسوالی اسپین‌بولدک کندهار گفته شده است.

اعلامیه افزوده که حملات راکتی نظامیان پاکستانی، روز گذشته (پنج‌شنبه، نهم اسد)، به ساحات مسکونی در ولسوالی اسپین‌بولدک کندهار انجام شده است.

وزارت دفاع کشور با تأیید این رویداد گفته که در پی حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر بخش‌های از ولسوالی اسپین‌بولدک، 9 غیرنظامی کشته و دست‌کم پنجاه تن دیگر زخمی شده‌اند.

اعلامیه افزوده که محمد یاسین ضیا، رئیس ستاد ارتش کشور به نیروهای نظامی – قول اردوهای ۲۰۵ اتل، ۲۰۱ سیلاب و ۲۰۳ تندر – هدایت داده تا برای پاسخ‌گویی به حملات راکتی نظامیان پاکستانی، آماده‌گی کامل داشته باشند.

اعلامیه تأکید کرده که نیروهای امنیتی در امتداد خط فرضی دیورند، به دستور رئیس ستاد ارتش، با سلاح‌های سبک و سنگین بیش‌تر تجهیز خواهند شد.

وزارت دفاع ملی گفته که نیروهای ویژه در حالت احضارات درجه‌یک قرار دارند و در صورت تکرار حملات راکتی نظامیان پاکستانی، عمل «باالمثل» اجرا خواهد شد.

دو هفته پیش از امروز، حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی برای ارزیابی وضعیت امنیتی و حکومت‌داری به ولایت کنر رفت و با خانواده‌های قربانیان حملات راکتی نظامیان پاکستانی دیدار کرد.

مشاور شورای امنیت ملی پس از آن به این ولایت سفر کرد که نظامیان پاکستانی بر بخش‌هایی از اسدآباد، مرکز ولایت کنر و ولسوالی‌های ‌سرکانو و مروره چندین موشک پرتاب کردند که در پی آن 8 غیرنظامی کشته و 11 تن دیگر زخمی شدند.

مشاور شورای امنیت ملی در دیدارش با مقام‌های محلی کنر و خانواده‌های قربانیان حملات راکتی پاکستان گفته بود که پس از این افغانستان به دشمن و گروه‌های هم‌دست‌شان پاسخ خواهد داد.

در پی حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر بخش‌هایی از ولایت کنر، وزارت خارجۀ کشور با نشر خبرنامه‌یی این حملات را نکوهش کرد و از پاکستان خواست که از این‌گونه اقدامات خودداری کند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=56316

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading