بازتاب نیوز

حملات راکتی پاکستان به کندهار؛ 15 غیرنظامی جان باختند

١٠ اسد ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

حملات راکتی پاکستان به کندهار؛ 15 غیرنظامی جان باختند
مسئولان دولتی در ولایت کندهار اعلام کرده‌اند که در نتیجه حملات راکتی نظامیان پاکستانی به خاک افغانستان در مربوطات ولسوالی اسپین بولدک این ولایت، 15 غیرنظامی کشته و 80 تن دیگر زخمی شده‌اند.
 
دفتر مطبوعاتی والی کندهار عصر روز گذشته (9 اسد) با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که راکت‌های نظامیان پاکستانی به مناطق مسکونی در ولسوالی اسپین بولدک اصابت کرده است.
 
در خبرنامه نوشته شده که تمامی زخمیان این حمله، به شفاخانه حوزوی میرویس شهر کندهار منتقل شده‌اند.
 
در همین حال، وزارت دفاع در اعلامیه‌ای، کشته شدن نُه غیرنظامی و زخمی شدن ۵۰ غیرنظامی دیگر در نتیجه‌ی حملات راکتی نظامیان پاکستانی را تأیید کرده است.
 
به نقل از اعلامیه‌ی وزارت دفاع، محمدیاسین ضیا، رییس ستاد ارتش کشور به نیروهای نظامی کشور به ویژه به قول اردوهای ۲۰۵ اتل، ۲۰۱ سیلاب و ۲۰۳ تندر هدایت داده است تا برای پاسخ‌گویی به این اقدام نظامیان پاکستان، آمادگی کامل اختیار کنند.
 
آقای ضیا همچنان هدایت داده است که نیروهای افغان در امتداد خط فرضی دیورند با سلاح‌های سبک و سنگین بیشتر تجهیز شوند.
 
براساس معلومات وزارت دفاع ملی، نیروهای هوایی و نیروهای ویژه در حالت احضارات درجه یک قرار گرفته و در صورت ادامه‌ی حملات راکتی نظامیان پاکستانی به خاک افغانستان، به عمل «باالمثل» اقدام خواهند کرد.
 
نظامیان پاکستانی حدود دوهفته پیش نیز بر بخش‌هایی از ولایت کنر حملات راکتی انجام دادند. در مواردی نیز نظامیان پاکستان با نیروهای افغان درگیر شدند. براساس اظهارات مقام‌های محلی در کنر، هشت غیرنظامی کشته و بیش از ده غیرنظامی دیگر زخمی شدند.
 
وزارت خارجه‌ی افغانستان نسبت به ادامه‌ی این گونه حملات به‌گونه‌ی رسمی اعتراض کرد. همچنان به دنبال آن، مسئولان دفاعی افغانستان و پاکستان توافق کردند که در مورد شناسایی این حملات و کارگیری از ساختارهای موجود میان دو کشور برای جلوگیری از تکرار آن تحقیق کنند.
 
از سوی هم، حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر بخش‌هایی از ولسوالی اسپین‌بولدک قندهار درحالی صورت گرفته است که حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور در ۳۱ سرطان در جریان سفرش به ولایت کنر گفته بود که افغانستان حملات راکتی «دشمن»‌ را بی‌پاسخ نمی‌گذارد
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/215875/حملات-راکتی-پاکستان-کندهار-15-غیرنظامی-جان-باختند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading