بازتاب نیوز

وزارت خارجه حملات راکتی نظامیان پاکستانی در کندهار را محکوم کرد

١٠ اسد ١٣٩٩ سلام وطندار

وزارت خارجه‌ کشور در واکنش به حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر بخش‌های از ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت کندهار گفته که پاکستان باید با احترام به تمام اصول پذیرفته‌شده‌ دیپلماتیک و توافقات موجود میان دو کشور، از وقوع چنین حملاتی جلوگیری کند.

وزارت خارجه با نشر اعلامیه‌یی امروز جمعه، دهم اسد، گفته که افغانستان همیشه طرف‌دار صلح و آرامش در امتداد خط فرضی دیورند است و در عین حال، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور توان کامل دفاع از مردم و دادن پاسخ به چنین حملاتی را دارند.

صبح امروز دفتر مطبوعاتی والی قندهار با نشر اعلامیه‌یی گفت که در پی حملات راکتی نظامیان پاکستان، دست‌کم پانزده غیرنظامی کشته و 80 غیرنظامی دیگر زخم برداشته‌اند. محل دقیق این رویداد ولسوالی اسپین‌بولدک کندهار گفته شده است.

اعلامیه افزوده که حملات راکتی نظامیان پاکستانی، روز گذشته (پنج‌شنبه، نهم اسد)، به ساحات مسکونی در ولسوالی اسپین‌بولدک کندهار انجام شده است.

وزارت دفاع کشور با تأیید این رویداد گفته که در پی حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر بخش‌های از ولسوالی اسپین‌بولدک، 9 غیرنظامی کشته و دست‌کم پنجاه تن دیگر زخمی شده‌اند.

اعلامیه افزوده که محمد یاسین ضیا،  رئیس ستاد ارتش کشور به نیروهای نظامی – قول اردوهای ۲۰۵ اتل، ۲۰۱ سیلاب و ۲۰۳ تندر – هدایت داده تا برای پاسخ‌گویی به حملات راکتی نظامیان پاکستانی، آماده‌گی کامل داشته باشند.

اعلامیه تأکید کرده که نیروهای امنیتی در امتداد خط فرضی دیورند، به دستور رئیس ستاد ارتش، با سلاح‌های سبک و سنگین بیش‌تر تجهیز خواهند شد.

وزارت دفاع ملی گفته که نیروهای ویژه در حالت احضارات درجه‌یک قرار دارند و در صورت تکرار حملات راکتی نظامیان پاکستانی، عمل «باالمثل» اجرا خواهد شد.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=56323

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading