بازتاب نیوز

ارتش افغانستان در پی حملات راکتی پاکستان به حالت آماده باش درآمد

١٠ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، مقام‌های محلی قندهار در جنوب افغانستان می‌گویند که در نتیجه حملات راکتی پاکستان در شهرستان «اسپین‌بولدک» این ولایت دستکم 15 نفر از جمله یک کودک کشته و 80 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت امور خارجه افغانستان در اعلامیه‌ای گفته که حملات روز گذشته "نیروهای پاکستانی در امتداد خط فرضی دیورند را به شدت محکوم می‌کند.

روز گذشته، شماری از مسافران معترض افغانستان نسبت به بسته بودن گذرگاه مرزی «چمن» با مرزبانان پاکستانی درگیر شدند که شماری کشته و زخمی برجا گذاشت.

وزارت دفاع افغانستان نیز با انتشار اعلامیه‌ای گفته که در نتیجه این حملات 9 غیرنظامی کشته و 50 تن دیگر زخمی شده‌اند.

براساس این اعلامیه ژنرال «محمد یاسین ضیا»، رئیس ستاد ارتش افغانستان به نیروهای نظامی این کشور دستور داده است تا برای پاسخ‌گویی به این اقدام نظامیان پاکستانی "آمادگی کامل" داشته باشند.

حملات راکتی ارتش پاکستان به خاک افغانستان در آستانه برگزاری انتخاباتمقامات افغان: حملات راکتی پاکستان عامل تعطیلی مدارس در شرق افغانستان استوزارت دفاع افغانستان: نیروهای افغان به حملات راکتی پاکستان پاسخ متقابل دهندحملات راکتی پاکستان پس از بازگشت هیئت اعزامی افغانستان از سرگرفته شدادامه حملات راکتی پاکستان به خاک افغانستان پس از توافق برای عملیات مشترک نظامی

به گزارش بی.بی.سی، رئیس ستاد ارتش افغانستان همچنین به نیروهای ارتش دستور داده تا در امتداد مرز با پاکستان با سلاح‌های سبک و سنگین بیشتر مجهز شوند.

وزارت دفاع افغانستان گفته رئیس ستاد ارتش این کشور، نیروهای هوایی، واحدهای ویژه در حالت آماده باش درجه یک قرار دارند و در صورت ادامه حملات راکتی پاکستان، واکنش نشان خواهند داد.

دو هفته قبل نیز در نتیجه حملات موشکی نظامیان پاکستانی به پاسگاه‌های مرزی افغانستان در شهرستانهای «سرکانو» و «مروره» در ولایت کنر در شرق این کشور دستکم 4 غیرنظامی کشته شدند.

حملات راکتی پاکستان در بیش از یک دهه گذشته به خاک افغانستان ادامه دارد و واکنش‌های زیادی را به همراه داشت.

مقام‌های پاکستانی همواره گفته‌اند که این گونه حملات در پاسخ به تحرکات شورشیان ضد پاکستانی بوده که ادعا می‌شود در خاک افغانستان فعالیت دارند.

در سال‌های گذشته در چند مورد از درگیری نیروهای مرزی میان دو کشور گزارش شد و در مواردی شلیک راکت از پاکستان، تظاهرات معترضان را در کابل و برخی شهرهای شرقی افغانستان به دنبال داشته است.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/05/10/2318139/ارتش-افغانستان-در-پی-حملات-راکتی-پاکستان-به-حالت-آماده-باش-درآمد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading