بازتاب نیوز

معاون ریاست جمهوری افغانستان: دستاوردهای کنونی این کشور قابل معامله نیست

١٠ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سرور دانش» معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان در پیامی گفت که دولت افغانستان با آزادی 4600 زندانی طالبان همچنین با تشکیل هیئت مذاکره کننده و اعلام آمادگی کامل برای هر نوع مذاکره گام‌های مهمی را برای صلح برداشته است.

وی افزود: برقراری صلح پایدار و دائمی و پایان بخشیدن به خشونت‌های چهل ساله در افغانستان نیازمند از خود گذشتگی است که دولت افغانستان در این زمینه دریغ نکرده است.

دانش خاطرنشان کرد که آزادی زندانیان طالبان گام مهم دولت برای اعتماد سازی است در حالی که بر اساس توافقنامه قطر هیچ مسئولیتی در این رابطه نداشته است.

معاون ریاست جمهوری افغانستان تصریح کرد: به نظر می رسد که گروه طالبان از حسن نظر و اقدامات صلح‌خواهانه دولت سوء استفاده کرده و وقت کشی می‌کند. آنها به تشدید جنگ و افزایش خشونت‌ دامن می‌زنند و نیز بر تمامیت خواهی افزوده‌اند.

گفتگوی اختصاصی| سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر: اگر زندانیان ما آزاد نشوند مذاکره نمی‌کنیمطالبان تا عید قربان زندانیان باقیمانده دولت افغانستان را آزاد می‌کندچرا طالبان درخواست آتش‌بس دائم را نمی‌پذیرد؟احتمال فساد در روند آزادی زندانیان طالباناشرف غنی در نشست «سام»: طالبان هفته آینده برای مذاکرات بین‌الافغانی آماده شوند

وی در واکنش به پیام عیدی رهبر طالبان نیز گفت که این پیام نشان می‌دهد؛ طالبان خود را فاتح جنگ در افغانستان می‌پندارد و در آستانه پیروزی و استقرار امارت اسلامی قلمداد می‌کند. رهبر طالبان باید بداند که این خواب هرگز تعبیر نخواهد شد و جمهوریت نظام، ارزش‌های مندرج در قانون اساسی افغانستان و دستاوردهای دو دهه اخیر کشور معامله ناپذیر هستند.

دانش گفت که اکنون توپ صلح در میدان طالبان و همکاران بین المللی به ویژه آمریکا قرار دارد بنابراین دولت افغانستان امیدوار است همه به مسئولیت‌های خود صادقانه عمل کند.

به گزارش خبرنامه، این اظهارات معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان در حالی مطرح می‌شود که طالبان به تازگی اعلام کرده است؛ تا عید آینده روند آزادی هزار زندانی دولت را کامل خواهد کرد.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/05/10/2318158/معاون-ریاست-جمهوری-افغانستان-دستاوردهای-کنونی-این-کشور-قابل-معامله-نیست

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading