بازتاب نیوز

کابل: بر اثر حملات راکتی پاکستان 15غیرنظامی کشته شدند

١٠ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

کابل/خبرگزاری آناتولی

دفتر رسانه‌ای والی قندهار امروز جمعه با انشتار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه حملات راکتی پاکستان در شهرستان اسپین‌بولدک این ولایت تاکنون 15 غیرنظامی کشته شدند.

باهر احمدی سخنگوی والی قندهار هم با تائيد این خبر گفت که در پی این حمله 80 تن دیگر نیز زخمی شدند.

وی افزود: تمامی زخمی‌های این رویداد به بیمارستان حوزه‌ای شهر قندهار منتقل شده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان نیز اعلام کرد که ژنرال محمد یاسین ضیا، رئیس ستاد ارتش افغانستان به نیروهای نظامی این کشور دستور داده است تا "برای پاسخ‌گویی به این اقدام نظامیان پاکستانی آمادگی کامل داشته باشند".

در همین حال وزارت امور خارجه افغانستان هم امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: "کابل همیشه طرفدار صلح و حفظ آرامش در امتداد خط فرضی مرز افغانستان و پاکستان موسوم به «دیورند» است و نیرو‌های دفاعی و امنیتی افغانستان توان کامل دفاع از مردم و ارائه پاسخ مناسب را دارند".‍

این وزارت‌خانه تاکید کرد: "پاکستان با احترام به تمام اصول پذیرفته شده دیپلماتیک و توافقات موجود میان دو کشور، برای جلوگیری از تکرار چنین حملات از راه‌های دیپلماتیک استفاده کند. در وضعیتی که شیوع ویروس کرونا مردم فقیر و بی‌بضاعت را در افغانستان و پاکستان با چالش‌های جدی اقتصادی روبرو کرده است و میان افغانستان و پاکستان برای باز بودن گذرگاه‌های تجارتی و ترانزیتی باهدف بهبود معیشت مردم دو کشور توافق صورت گرفته بود، حملات نیرو‌های پاکستانی آن هم در روز عرفه باعث نگرانی شدید مردم افغانستان شده است".

گفتنی است حملات راکتی پاکستان در بیش از یک دهه گذشته به خاک افغانستان ادامه دارد و و تظاهرات معترضان را در کابل و برخی شهرهای شرقی افغانستان به دنبال داشته است.


لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/کابل-بر-اثر-حملات-راکتی-پاکستان-15غیرنظامی-کشته-شدند/1928475

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading