بازتاب نیوز

پیشنهاد جدید امریکا به دولت افغانستان؛ حبس خانگی برای زندانیان طالبان

١٠ اسد ١٣٩٩ اسپوتنیک

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، امریکایی‌ها به دولت افغانستان پیشنهاد داده اند، که صدها زندانی گروه طالبان که تاکنون در بند قرار دارند، به بازداشت"خانگی" که توسط یک نهاد ویژه تحت کنترل دولت افغانستان و طالبان می‌باشد، منتقل کند.

غنی: حکومت ۵۰۰ زندانی دیگر طالبان را آزاد می ‎سازد
غنی: حکومت ۵۰۰ زندانی دیگر طالبان را آزاد می ‎کند

این خبرگزاری به نقل از منابعی می افزاید که این پیشنهاد برای انتقال زندانیان به بازداشت "خانگی" توسط دیپلمات های امریکایی به طرف های درگیر در این هفته ارائه شده است.

این خبرگزاری خاطر نشان می‌کند که مقام‌های افغانستان هنوز 400 زندانی طالبان را آزاد نکرده اند، در حالی که متحدان غربی نیز از آزادی نیمی از آنها ابراز نگرانی می‌کنند.

یک دیپلمات ارشد غربی در کابل گفت: "امریکایی ها و متحدان اش موافق هستند که برخی از بی رحمانه ترین زندانیان طالب آزاد شود، این جنون‌آور است".

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان امروز اعلام کرد که 500 زندانی طالب را آزاد می‌کند، اما حکومت افغانستان برای بحث در باره 400 زندانی جنجالی طالبان لویه جرگه برگزار می کند.

همچنان رییس جمهور افغانستان از اعضای شورای ملی خواست که برای شرکت در این جرگه از رخصتی های تابستانی شان دوباره به کابل بیایند.

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202007315529940-پیشنهاد-جدید-امریکا-به-دولت-افغانستان-حبس-خانگی-برای-زندانیان-طالبان/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading