بازتاب نیوز

در اثر حملات راکتی پاکستان 15غیرنظامی کشته شدند

١١ اسد ١٣٩٩ رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

مقامات محلی افغانستان از کشته شدن 15 غیرنظامی در اثر حملات راکتی پاکستان به ولایت قندهار خبر داد.

دفتر رسانه‌ای والی قندهار دیروز جمعه با انشتار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه حملات راکتی پاکستان در اولوسوالی اسپین‌بولدک این ولایت تاکنون 15 غیرنظامی کشته شدند.

باهر احمدی سخنگوی والی قندهار هم با تائيد این خبر گفت که در پی این حمله 80 تن دیگر نیز زخمی شدند.

او افزود: تمامی زخمی‌های این رویداد به شفاخانه حوزه‌ای شهر قندهار انتقال داده شده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان نیز اعلام کرد که جنرال محمد یاسین ضیا، رئیس عمومی لوی درستیزوالی اردوی افغانستان به نیروهای نظامی این کشور دستور داده است تا "برای پاسخ‌گویی به این اقدام نظامیان پاکستانی آمادگی کامل داشته باشند".

در همین حال وزارت امور خارجه افغانستان هم امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: "کابل همیشه طرفدار صلح وحفظ آرامش در امتداد خط فرضی مرز افغانستان و پاکستان موسوم به «دیورند» است و نیرو‌های دفاعی و امنیتی افغانستان توان کامل دفاع از مردم و ارائه پاسخ مناسب را دارند".‍

این وزارت‌ تاکید کرد: "پاکستان با احترام به تمام اصول پذیرفته شده دیپلماتیک و توافقات موجود میان دو کشور، برای جلوگیری از تکرار چنین حملات از راه‌های دیپلماتیک استفاده کند. در وضعیتی که شیوع ویروس کرونا مردم فقیر و بی‌بضاعت را در افغانستان و پاکستان با چالش‌های جدی اقتصادی روبرو کرده است و میان افغانستان و پاکستان برای باز بودن گذرگاه‌های تجارتی و ترانزیتی باهدف بهبود معیشت مردم دو کشور توافق صورت گرفته بود، حملات نیرو‌های پاکستانی آن هم در روز عرفه باعث نگرانی شدید مردم افغانستان شده است".

گفتنی است حملات راکتی پاکستان در بیش از یک دهه گذشته به خاک افغانستان ادامه دارد و تظاهرات معترضان را در کابل و برخی شهرهای شرقی افغانستان به دنبال داشته است.

برچسب ها: #در اثر حملات راکتی پاکستان , #15غیرنظامی کشته شدند

لینک اصلی: https://www.trt.net.tr/dari/fgnstn/2020/08/01/dr-thr-hmlt-rkhty-pkhstn-15gyrnzmy-khshth-shdnd-1465325

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

آخرین خبر ها:

Loading