بازتاب نیوز

پاکستان: نظامیان افغانستان عامل آغاز درگیری‌های مرزی بودند

١١ اسد ١٣٩٩ پایگاه خبری پیام آفتاب

پاکستان: نظامیان افغانستان عامل آغاز درگیری‌های مرزی بودند
«شبلی فراز» وزیر اطلاع‌رسانی کشور پاکستان اعلام کرد: درگیری‌های مرزی با افغانستانی‌ها به‌دلیل آتش‌گشایی از سوی آنها شروع شد.

وی تصریح کرد: شلیک گلوله از سوی مرزهای افغانستان باعث آسیب رسیدن به پست‌های مرزی پاکستان و همین باعث شد ما نیز پاسخ این عملیات نظامیان افغانستانی را بدهیم.

شبلی فراز اظهار داشت: مشکل اصلی که در مرز مشترک با افغانستان وجود دارد انتشار ویروس کروناست و به همین دلیل ما مرزها را بسته بودیم.

وی افزود: عده‌ای با سوءاستفاده از بسته شدن مرزها تلاش کردند افراد را تحریک کنند و آنها را به اقدام علیه پاکستان و آتش زدن ساختمان‌های دولتی تحریک کنند.

وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان تأکید کرد: مرز میان افغانستان و پاکستان یک مرز تجاری است و کالاهای مورد نیاز کشور افغانستان از طریق این مرز به خاک کابل منتقل می‌شود. ما از ترس شیوع مجدد کرونا در کشور یک روز مانده به عید قربان مرز را مجدداً بسته بودیم.

وی همچنین تأکید کرد: کشور افغانستان برای ما یک همسایه مهم است و دوست داریم با این کشور روابط دوستانه داشته باشیم. البته دولت کنونی پاکستان به‌منظور جلوگیری از عملیات‌های تروریستی به‌شدت با رفت‌وآمدهای غیرمجاز مقابله می‌کند.

پیش از این نیز وزارت خارجه پاکستان در واکنش به تنش‌های دیروز در مرز افغانستان اعلام کرده بود: نیروهای افغانستانی اقدام به شلیک به‌سوی مرزهای ما کردند و نظامیان پاکستانی در پاسخ به این حملات برخی پست‌های مرزی افغانستان را هدف قرار دادند.

در این تبادل آتش ده‌ها نفر از اتباع دو طرف کشته یا زخمی شدند و دو کشور هنوز آمار کاملی از تلفات خود ارائه نداده‌اند.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/93610/پاکستان-نظامیان-افغانستان-عامل-آغاز-درگیری-های-مرزی-بودند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading