بازتاب نیوز

نوجوانی ۱۷ ساله به اتهام هک کردن تویتر دستگیر شد

١١ اسد ١٣٩٩ دويچه وله

این  نوجوان احتمالا طراح اصلی این حمله گسترده هکری بر حساب‌های تویتری بوده که در نیمه ماه جولای صورت گرفت. او در شهر بندری تمپا در ساحل غربی ایالت فلوریدا دستگیر شده است.

اندرو وارن، سارنوال توضیح داد که این نوجوان «سر دسته» هکرهایی است که در عقب حمله سایبری قرار داشته اند. در این حمله  حساب‌های بارک اوباما رئیس جمهور پیشین، بیل گیتس مؤسس مایکروسافت و ایلان ماسک رئیس شرکت تسلا هک شده اند.

مرتبط:  تویتر حساب های مرتبط با حکومت های سه کشور را حذف کرد

سارنوالی فلوریدا این نوجوان ۱۷ ساله را مورد پیگرد قرار می دهد؛ زیرا او احتمالا براساس فانون محلی به عنوان فرد بالغ مورد بازخواست قرار می گیرد؛ اما براساس حقوق ایالتی این امر ممکن نخواهد بود، چیزی که احتمالاً  مجازات خفیف تری برای او در پی خواهد داشت.

تا ۴۵ سال زندان

علیه دو فرد مظنون دیگر نیز تحقیق می شود که یکی جوان ۱۹ ساله بریتانیایی و دیگری جوان ۲۲ ساله ای از شهر اورلاندو هستند. شهروند بریتانیای با لقب "چای ون" متهم به تقلب، پول شویی و دستبرد به  کمپیوتر دیگران است. او را تا ۴۵ سال زندان تهدید می کند.

مرتبط:  آیا به تأخیر انداختن انتخابات در امریکا ممکن است؟

شهروند امریکای با نام مستعار آنلاین «رولکس» قرار است به دلیل همدستی به  دستبرد به کمپویتر دیگران مورد بازخواست قرار گیرد که ممکن است مجازات پنج سال زندان را برایش در پی داشته باشد.

مرتبط:  ترامپ می خواهد «قدرت غیرقابل کنترول» شبکه های اجتماعی را محدود کند

 در  این حمله بی‌مانند حساب‌ تویتری جوبایدن نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها، کانیه وست آواز خوان رپ، جف بزوس مؤسس آمازون نیز هک شدند. در ضمن حساب تیوتری شرکت هایی مثل اپل نیز هک شده بودند.

Hm/Rsh/rb/mak (afp, ap, dpa, rtr)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/هکر-هک-تویتر-امریکا-نوجوان/a-54402867?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading