بازتاب نیوز

هیأت بلندرتبه‌ی دولتی برای بررسی همه‌جانبه‌ی حملات راکتی پاکستان به قندهار رفت

١٢ اسد ١٣٩٩ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: دفتر شورای امنیت ملی کشور اعلام کرد که یک هیأت بلندرتبه‌ی دولتی به ریاست معاون این دفتر برای بررسی همه‌جانبه‌ی حملات راکتی نظامیان پاکسانی بر ولسوالی اسپین‌بولدک، به ولایت قندهار رفته است.

شورای امنیت ملی در تویتی گفته است که این هیأت دولتی با ترکیب نمایندگان ادارات مختلف امروز (یک‌شنبه، ۱۲ اسد) به قندهار رفته است.

در نهم اسد در پی حملات راکتی نظامیان پاکستانی به خاک افغانستان در مربوطات ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت قندهار، ۱۵ غیرنظامی از جمله یک کودک کشته و ۸۰ غیرنظامی دیگر زخمی شدند. به دنبال این حملات، درگیری میان نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان نیز آغاز شد.

به دنبال آن، وزارت خارجه‌ی افغانستان این حملات نظامیان پاکستانی با «شدیدترین الفاظ» محکوم کرده و خواستار شناسایی عوامل آغاز جنگ شده است.

وزارت خارجه در اعلامیه‌ای همچنان گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان درحالی که همیشه طرفدار صلح و حفظ آرامش در امتداد خط فرضی دیورند هستند، در عین حال توان کامل دفاع از مردم و دادن پاسخ به چنین حملاتی را نیز دارند.

از سوی هم، روز گذشته شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه‌ی پاکستان در یک نشست خبری گفت که آن‌چه در منطقه چمن در مرز افغانستان رخ داد، نباید اتفاق می‌افتاد. او همچنان گفته است که ارتش پاکستان آغازگر جنگ نبوده است.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/103924/high-level-government-delegation-goes-to-kandahar-to-investigate-pakistani-rocket-attacks/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading