بازتاب نیوز

افغانستان : مسئول استخبارات داعش «قصاب داعشی» کشته شد

١٢ اسد ١٣٩٩ دويچه وله

 ریاست امنیت ملی افغانستان در خبر نامه ای از کشته شدن ضیاء الرحمن مشهور به اسد الله اورکزی مسئول عمومی استخبارات داعش شاخه خراسان خبر داده است. بربنیاد خبر نامه امنیت ملی، اسد الله اورکزی در یک عملیات پیچیده و هدفمند نیروهای ویژه امنیت ملی کشته شده است.

 در ادامه این خبر نامه آمده است که اورکزی مسکونه اصلی منطقه اخیل اروکزی اجنسی پاکستان و مسئول ارتباط گروه داعش شاخه خراسان یکی از کشور های منطقه بود.

بربنیاد اطلاعات امنیت ملی، اورکزی به علت کشتن بی رحمانه مخالفین داخلی داعش به « قصاب داعشی» معروف بوده است.

در خبر نامه امنیت ملی از مکان و زمان کشته شدن این عضو گروه داعش چیزی گفته نشده است. اما مقام های ولایت ننگرهار در شرق افغانستان گفته اند که اسدالله اورکزی در این ولایت گرفتار شده است. در بخشی از این خبر نامه امنیت ملی گفته شده است که اسدالله اورکزی مسئول حملات خون بار براجتماعات و گردهمایی های غیر نظامیان در افغانستان بوده است.

 امنیت ملی افغانستان تاکید کرده است که این نهاد استخباراتی حملات هدفمندانه خود را برای هدف قرار دادن رهبران ارشد گروه ها و شبکه های تروریسی منطقه ادامه خواهد داد.

در اوایل سال روان میلادی نیز ریاست امنیت ملی از گرفتاری عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی رهبر شاخه خراسان گروه داعش با ۱۹ تن از اعضای این گروه خبر داد.

فاروقی هم که باشنده اورکزی اجسنی پاکستان است در نخستین اعترافات اش از ارتباط گسترده سازمان استخباراتی منطقه با گروه داعش در افغانستان پرده برداشت.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/افغانستان-مسئول-استخبارات-داعش-قصاب-داعشی-کشته-شد/a-54406137?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading