بازتاب نیوز

وزارت دفاع: آخرین بقایای گروه داعش زیر تعقیب جدی ما قرار دارد

١٢ اسد ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

وزارت دفاع: آخرین بقایای گروه داعش زیر تعقیب جدی ما قرار دارد
وزارت دفاع ملی می‌گوید که گروه تروریستی داعش در کشور شکست خورده و آخرین بقایای این گروه زیر تعقیب جدی نیروهای دفاعی کشور قرار دارد.
 
فواد امان معاون سخنگوی این وزارت روز یکشنبه 12 اسد به رسانه‌ها گفته که "داعش در مجموع در افغانستان شکست خورد و شما شاهد هستید که بزرگ‌ترین سنگرهای این گروه به ویژه در شرق این کشور تخریب شد. افراد بسیار کلیدی این گروه یا کشته و یا بازداشت شدند. بیشتر از یک هزار جنگجوی این گروه با اعضای خانواده خود به حکومت تسلیم شدند. آخرین بقایای این گروه در افغانستان زیر تعقیب جدی ما قرار دارد."
 
ریاست عمومی امنیت ملی روز گذشته (شنبه 11 اسد) با پخش خبرنامه‌ای گفت که اسدالله اورکزی مسئول عمومی استخبارات شاخه خراسان گروه تروریستی داعش را در یک عملیات کشته است.
 
در اعلامیه‌ای ریاست امنیت ملی آمده که اسدالله اورکزی باشنده اصلی محله اخیل در اورکزی ایجنسی پاکستان بود.
 
ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اسدالله اورکزی را عضو کلیدی و خطرناک گروه داعش خوانده و گفته است که او در بسیاری حمله‌ها در این کشور دست داشت.
 
ریاست امنیت ملی در مورد محل کشته شدن اسدالله اورکزی چیزی نگفته است اما مقام‌های ولایت ننگرهار در اعلامیه‌ای گفته که ضیاالرحمان مشهور به اسدالله اورکزی در شهرک موسوم به مولوی خالص در نزدیکی شهر جلال آباد کشته شده است.
 
گروه داعش در ماه‌های اخیر مسئولیت چندین حمله خونین و انفجار را در افغانستان برعهده گرفته است.
 
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/215961/وزارت-دفاع-آخرین-بقایای-گروه-داعش-زیر-تعقیب-جدی-قرار

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading