بازتاب نیوز

دولت افغانستان 317 زندانی دیگر طالبان را آزاد کرد

١٢ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

شورای امنیت ملی افغانستان امروز با انتشار مطلبی در توئیتر اعلام کرد که در دو روز گذشته 317 عضو گروه طالبان از زندان‌های ولایات مختلف از جمله زندان بگرام این کشور آزاد شده‌اند.

براین اساس‌، شمار کل زندانیان آزاد شده طالبان از زندان‌های دولتی افغانستان به 4 هزار و 917 نفر رسیده و 183 تن از اعضای این گروه نیز به زودی آزاد خواهند شد.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان پس از اقامه نماز عید قربان در کاخ ریاست جمهوری در کابل اعلام کرد که تا روز چهارم عید 500 زندانی دیگر گروه طالبان از ولایت‌های مختلف این کشور از زندان آزاد خواهند شد.

غنی همچنین تاکید کرد: دستور آزادی 500 زندانی طالبان را در راستای حسن نیت برای اعلام آتش‌بس در ایام عید قربان از سوی این گروه را صادر کردم. این افراد شامل فهرست 5 هزار نفری نمی‌شود.

گفتنی است٬‌ زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده برای صلح افغانستان و ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان 29 فوریه امسال طی مراسمی در دوحه، پایتخت قطر «توافق‌نامه صلح در افغانستان» میان آمریکا و طالبان را امضا کردند که بر اساس این توافق‌نامه 5 هزار زندانی طالبان از زندان‌های دولت افغانستان و یک هزار گروگان و اسیر در دست طالبان آزاد شده و باید گفت‌وگوهای بین‌الافغانی نیز آغاز شود.لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/دولت-افغانستان-317-زندانی-دیگر-طالبان-را-آزاد-کرد/1929526

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading