بازتاب نیوز

فضانوردان "اسپیس اکس" در راه بازگشت به زمین هستند

١٢ اسد ١٣٩٩ دويچه وله

این دو فضانورد امریکایی بنکن و هارلی کپسول "کرو داگون" خود را از ایستگاه فضایی بین المللی جدا کرده و مسیر زمین را در پیش گرفته اند. سازمان فضایی ایالات متحده امریکا "ناسا" مانور ظاهراً دقیق و تصویر پرواز آنها به زمین را به طور زنده پخش کرده است.

برت بنکن و داگلاس هارلی که با کسپول فضایی "کرو دراگون" و راکت "فالکون ۹" ابرشرکت تجهیزات فضایی "اسپیس ایکس" به فضا فرستاده شده بودند، بعد از ۲۱ ساعت قرار است یکشنبه شام (۲ جولای ۲۰۲۰) در نزدیکی شهر پنساکولا در خلیج مکسیکو فرود آیند.

قرار بود پرواز بازگشت به دلیل طوفان "ایسایاس" به تعویق انداخته شود، اما منطقه فرود در نزدیکی شهر پنساکولا در خلیج مکسیکو، صدها کیلومتر با منطقه که متاثر از طوفان که منطقه ای خطرناک با فشار هوای پایین است، فاصله دارد.

بنکن در مراسم خداحافظی در ایستگاه فضایی گفت: «سخت‌ ترین کار، پرواز ما به فضا بود، اما مهم ‌ترین چیز این است که به خانه برگردیم.»

همچنین هارلی از بقیه خدمه ایستگاه فضایی بین المللی به دلیل کمک هایشان برای پرواز برگشت "کرو دراگون" ابراز امتنان کرد.

بنکن و هارلی در اواخر ماه می از ایستگاه فضایی بین المللی "کیپ کاناورار" در فلوریدا سفرشان را راه اندازی کردند. پس از تقریباً نه سال استراحت، فضانوردان برای اولین بار از ایالات متحده به ایستگاه فضایی "آی اس اس" پرواز کردند و برای اولین بار توسط یک شرکت فضایی خصوصی به فضا انتقال یافتند.

ناسا در تابستان  سال ۲۰۱۱ پس از ارسال "آتلانتیس" به ایستگاه فضایی بین‌ المللی و پایان برنامه شاتل فضایی از ماموریت‌های فضایی چشم پوشیده و از آن زمان به سازمان فضایی روسیه وابسته بود که برای ایالات متحده امری بسیار پرهزینه بود.

nk, rsh (afp, ap, dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/فضانوردان-اسپیس-اکس-در-راه-بازگشت-به-زمین-هستند/a-54407451?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading