بازتاب نیوز

افغانستان تحقیق روی حملات راکتی پاکستان به قندهار را آغاز کرد

١٢ اسد ١٣٩٩ دويچه وله

 وزارت خارجه افغانستان موشک پراکنی های پاکستان را به خاک افغانستان به شدت نکوهش می کند.

به دنبال حملات راکتی نظامیان پاکستانی به بخش هایی از ولسوالی سپین بولدک ولایت قندهار در جنوب افغانستان و کشته و زخمی شدن غیرنظامیان در این حملات، شورای امنیت ملی افغانستان امروز یک شنبه هیئتی را برای چگونگی وقوع این رویداد به قندهار فرستاده است.

شواری امنیت ملی در صفحه تویترش نگاشته است رهبری این هئیت را که معاون این شورا بر عهده دارد و حملات راکتی پاکستان و آغاز جنگ را از سوی نظامیان پاکستانی تحقیق می کنند. 

 وزارت دفاع ملی افغانستان روز جمعه در اعلامیه ای از حملات راکتی پاکستان به خاک افغانستان خبر داد. این وزارت تائید کرده بود که در نتیجه موشک پراگنی های نظامیان پاکستان در بخش هایی از ولسوالی سپین بولدک ولایت قندهار نه غیرنظامی کشته شده اند و نزدیک به پنجاه تن دیگر زخم برداشتند.  والی قندهار از کشته شدن ۱۵ تن و زخمی شدن ۸۰ تن دیگر خبر داد.

درگیری پس از تظاهرات مردم در دو سوی خط دیورند به خاطر مسدود شدن گذرگاه مرزی آغاز شد

درگیری پس از تظاهرات مردم در دو سوی خط دیورند به خاطر مسدود شدن گذرگاه مرزی آغاز شد

پس از این حمله معاون وزارت دفاع ملی به نیرو های امنیتی مستقر در قندهار دستور داد که برای پاسخگویی به حملات نظامیان پاکستانی در حالت آماده باش قرار گیرند و در امتداد "خط فرضی دیورند" با سلاح های سبک و سنگین بیشتر تجهیز شوند.

وزارت خارجه افغانستان امروز یک شنبه در اعلامیه ای حملات راکتی نظامیان پاکستانی را به خاک افغانستان به شدت نکوهش کرده و خواستار تحقیق جدی در این باره شده است.

این وزارت گفته است که گفتگو از راه های دیپلوماتیک نیز درباره بررسی چگونگی درگیری میان نظامیان افغانستان و پاکستان در مرز میان دوکشور و راکت پراگنی های پاکستان ادامه دارد.

مسئولان مرزی چمن در پی درگیری مرزی با یکدیگر ملاقات کردند

مسئولان مرزی چمن در پی درگیری مرزی با یکدیگر ملاقات کردند

 پیشتر وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرده بود که تنش های مرزی میان دو طرف بیشتر به علت ساخت تاسیسات و حصار کشی در مناطق مرزی از سوی پاکستان به میان آمده است. حکومت افغانستان حصارکشی پاکستان را در "خط مرزی دیورند" غیرقانونی و عامل بروز اختلافات میان دو کشور می داند.

از سوی دیگر نظامیان پاکستان نظامیان افغان را به شلیک موشک و تلفات غیرنظامیان در خاک آن کشور مقصر می دانند. مقام های صحی پاکستانی گفته اند هفت کشته و ۳۱ زخمی این رویداد به شفاخانه ها منتقل شده اند.

ویدیو را ببینید 02:29 به اشتراک گذاری ساخت حصار مرزی بین افغانستان و پاکستان تسریع شده است

فرستادن Facebook Twitter google+ Whatsapp Tumblr Digg stumble reddit Newsvine

لینک کوتاه https://p.dw.com/p/2mExQ

ساخت حصار مرزی بین افغانستان و پاکستان تسریع شده است

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/افغانستان-تحقیق-روی-حملات-راکتی-پاکستان-به-قندهار-را-آغاز-کرد/a-54407563?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading