بازتاب نیوز

انفجارهای پی در پی در ولایت ننگرهار تلفات برجای گذاشت

١٢ اسد ١٣٩٩ دويچه وله

مقام ها به خبرگزاری رویترز گفته اند که نیروهای امنیتی به محل رویداد رفته اند. سهراب قادری، یکی از اعضای شورای ولایتی ننگرهار گفت: «انفجار بزرگی توسط یک موتر بمب گذاری شده رخ داده و سپس دو انفجار کوچکتر نیز در پی آن صورت گرفته است.» این رویداد بیرون زندان حکومتی رخ داده است.

قادری اضافه کرد که در این درگیری تاکنون از زخمی شدن دست کم ۲۰ تن خبر داده شده است. وی افزود درگیری شدیدی میان نیروهای پولیس و مهاجمان جریان دارد.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به خبرگزاری فرانسه تایید کرده که گروهی از مهاجمان در پی انفجاری به یک ساختمان در شهر جلال آباد وارد شده و درگیری را آغاز کرده اند.

خبرگزاری اسوشیتدپرس نیز به نقل از وی گزارش داده که تاکنون یک تن در این حمله کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شده اند. وی اضافه کرده که درگیری هنوز ادامه دارد و احتمالا شمار تلفات تغییر خواهد کرد.

مهاجمان در نزدیکی ساختمان زندان مستقر شده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند

مهاجمان در نزدیکی ساختمان زندان مستقر شده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند

این حمله در آخرین ساعات یکشنبه سومین روز عید رخ داده که حکومت و طالبان در این مدت آتش بس کردند. از روز جمعه به این سو هیچ موردی از حملات بزرگ در افغانستان گزارش نشده بود.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، در تویترش نوشته طالبان این حمله را انجام نداده اند: «ما با حکومت کابل در آتش بس هستیم و در هیچ یک از این حملات در هیچ جای افغانستان دخیل نیستیم.» ذبیح الله مجاهد، سخنگوی شاخه نظامی این گروه در افغانستان نیز در تیوترش نوشته این حمله به طالبان ربطی ندارد.

آزاد نشدن ۴۰۰ زندانی"خطرناک" طالبان از زندان های حکومتی در آستانه مذاکرات صلح بین الافغانی بحث برانگیز شده است. حکومت ۵۰۰ زندانی را به خاطر آتش بس و خارج از توافقنامه صلح آزاد کرده است.

مرتبط:  حکومت افغانستان "لویه جرگه مشورتی صلح" را برگزار می کند

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به دوش نگرفته است. گروه تروریستی "دولت اسلامی" یا داعش نیز در ننگرهار فعالیت دارد و هرازگاهی حملات مرگباری را سازماندهی می کند. روز یکشنبه نیروهای افغان از کشتن اسدالله اورکزی مسئول استخبارات این گروه خبر دادند.

این گزارش به روز رسانی می شود...

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/انفجارهای-پی-در-پی-در-ولایت-ننگرهار-تلفات-برجای-گذاشت/a-54408340?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading