بازتاب نیوز

یک هیات بلند پایه حکومتی جهت بررسی حادثه سپین بولدک به قندهار سفر کرد

١٣ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری خامه پرس

دفتر شورای امنیت ملی اعلام کرده است که حکومت یک هیات بلند پایه را به منظور بررسی همه جانبه خشونت های اخیر از سوی نظامیان پاکستانی بر ولسوالی سپین بولدک به ولایت کندهار فرستاده است.

این دفتردر یک اعلامیه ای گفته است که این هیات بلندپایه حکومتی روز گذشته (یکشنبه، ۱۲ اسد) به منظور بررسی همه جانبه درگیری های اخیر از آنسوی خط فرضی دیورند که از سوی نظامیان پاکستانی بر ولسوالی سپین بولدک ولایت کندهار آغاز گردیده بود به آن ولایت سفر نموده اند.

در این اعلامیه آمده است: “این هیات به ریاست معاون دفتر شورای امنیت ملی و عضویت نماینده‌گان با صلاحیت وزارت‌های امور خارجه، دفاع ملی، امور داخله، ریاست عمومی امنیت ملی و اداره مستقل ارگان‌های محلی، بعد از ملاقات با مقامات محلی کندهار، وارد محل حادثه گردند.”

اعلامیه افزود که قرار است، هیأت فوق این حادثه را گونه‌ای همه جانبه بررسی نموده و نتیجه بررسی‌های شان را در یک گزارش ویژه به رییس جمهور بسپارند.

در حمله موشکی نظامیان پاکستانی روز پنجشنبه به مناطق مسکونی در منطقه مرزی سپین بولدک ولایت قندهار براساس اعلام وزارت دفاع ملی ۹ غیرنظامی جان باختند و ۵۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

اما مقام های محلی در ولایت قندهار می گویند که در نتیجه حملات راکتی پاکستان در ولسوالی اسپین‌بولدک این ولایت دستکم ۱۵ نفر به شمول یک کودک کشته و ۸۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

نظامیان پاکستانی حدود دوهفته پیش نیز بر بخش‌هایی از ولایت کنر حملات موشکی انجام دادند.

در این حملات براساس اظهارات مقام‌های محلی در کنر، هشت غیرنظامی کشته و بیش از ده غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/74993

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading