بازتاب نیوز

طالبان: هرگونه تأخیر در آزادی زندانیان به‌ معنی ادامه جنگ است

١٣ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم ، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به تصمیم دولت افغانستان برای برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح جهت تصمیم‌گیری درباره آزادی 400 نفر از زندانیان این گروه اظهار داشت که هرگونه تاخیر در آزادی این زندانیان به معنی ادامه جنگ است.

شاهین به «طلوع نیوز» گفت که این تصمیم دولت به زیان مردم افغانستان است و برخوردها درباره روند صلح باید صادقانه باشد.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان پیش از این نیز به تسنیم گفته بود که این گروه فقط زمانی وارد مذاکرات مستقیم با دولت می‌شود که زندانیان باقیمانده‌اش مطابق با فهرست ارائه شده در قطر آزاد شوند.

وی همچنین با متهم کردن دولت افغانستان به مانع‌تراشی در روند صلح گفته بود که کابل بطور مداوم در روند صلح بهانه‌جویی می‌کند تا بتواند وقت را به نفع خود تلف کند و تصریح کرد که براساس توافقنامه قطر آمریکا باید برای آزادی زندانیان طالبان بر دولت را تحت فشار قرار دهد.

طالبان: برای تمدید آتش‌بس 3 روزه تصمیمی گرفته نشده است طالبان: روند آزادی زندانیان دولت افغانستان را کامل کرده‌ایم گفتگوی اختصاصی| سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر: اگر زندانیان ما آزاد نشوند مذاکره نمی‌کنیم

برخی کارشناسان می‌گویند که رئیس جمهور افغانستان ورود به گفت‌وگوها با طالبان در چنین شرایطی را خطری برای پایان کار دولتش دانسته و برای به تعویق انداختن مذاکرات بین‌الافغانی تلاش می‌کند تا ضمن کاهش اختلافات داخلی با یک موضع قوی و متحد حمایت کشورهای خارجی را نیز در مذاکرات داشته باشد.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/05/13/2320046/طالبان-هرگونه-تأخیر-در-آزادی-زندانیان-به-معنی-ادامه-جنگ-است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading