بازتاب نیوز

حمله مهاجمان برای آزادی زندانیان داعشی پس از 18 ساعت درگیری پایان یافت

١٣ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عطاالله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار اعلام کرد که حمله داعش به زندان شهر جلال‌آباد پس از 18 ساعت درگیری و با کشته شدن 8 مهاجم و 3 زندانی پایان یافت.

وی افزود که در این حمله 29 نیروی امنیتی و غیرنظامی نیز کشته و حدود 80 تن دیگر نیز زخمی شدند.

دفتر والی ننگرهار در بیانیه‌ای اعلام کرد که یکهزار و 792 زندانی در این زندان حضور داشتند که یکهزار و 25 نفر آن‌ها در هنگام فرار توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

براساس این بیانیه 400 زندانی به دلیل درگیری‌ها در بخشی از زندان جلال‌آباد گیر کرده بودند که در عملیات پاکسازی توسط نیروهای امنیتی افغان نجات یافتند.

«فواد امان» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان اما شمار مهاجمان کشته شده در داخل زندان را 5 نفر اعلام کرد و افزود که در میان کشته‌های این حمله 3 زندانی نیز حضور داشتند که 2 نفر از آن‌ها از اعضای طالبان بودند.

وی افزود که عملیات نیروهای افغان برای پاکسازی ساختمان مجاور زندان که تروریست‌های داعش در آن سنگر گرفته‌اند، همچنان ادامه دارد.

درگیری برای نجات زندانیان داعش در شرق افغانستان/ 50 زندانی گریختندبرنامه احتمالی داعش و حامیانش در افغانستان برای جلب توجه رسانه‌‌ها چیست؟داعش مسئولیت حمله به مراسم تشییع در افغانستان را بر عهده گرفت

منابع خبری می‌گویند که حدود یک سوم از زندانیان از اعضای داعش هستند و بقیه نیز طالبان و دیگر مجرمان می‌باشند.

هنوز مشخص نیست که از زندانیان طالبان نیز فرصت فرار داشته‌اند یا خیر اما مقامات افغان می‌گویند که بیشتر زندانیان مهم طالبان در پروان و یا کابل هستند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/05/13/2320347/حمله-مهاجمان-برای-آزادی-زندانیان-داعشی-پس-از-18-ساعت-درگیری-پایان-یافت

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading