بازتاب نیوز

طالبان بار‌ها آتش‌بس عید قربان را نقض کردند

١٤ اسد ١٣٩٩ رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

وزارت داخله افغانستان اعلام کرد که طالبان در جریان آتش‌بس سه روز عید قربان خلاف آنچه گفته بودند عمل کرده‌اند و مرتکب 38 مورد تخطی شده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان از طریق حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد: شبه‌نظامیان گروه طالبان با انجام حملات تروریستی و تهاجمی 38 بار آتش‌بس سه روزه عید قربان را نقض کرده و 20 غیرنظامی را کشتند.

او افزود: این گروه همچنان در جریان سه روز عید قربان 40 غیرنظامی را مجروح کرد.

آرین تاکید کرد: ‌طالبان بارها مرتکب نقض کاهش خشونت و آتش‌بس شده‌اند. کشتار مردم و حملات تهاجمی در دوره‌ کاهش خشونت، آتش‌بس نشان‌دهنده‌ عدم تعهد و پایبندی گروه طالبان نسبت به روند صلح محسوب می‌شود.

گروه طالبان در افغانستان در آستانه عید قربان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به مناسبت عید سه روز آتش‌بس اعلام کرده و به مواضع نیروهای امنیتی افغانستان حمله نخواهند کرد. دولت افغانستان نیز از این اقدام استقبال کرد.

رئیس جمهور افغانستان پس از اقامه نماز عید قربان در کاخ ریاست جمهوری در کابل اعلام کرد که در راستای حسن نیت برای اعلام آتش‌بس در ایام عید قربان از سوی گروه طالبان تا روز چهارم عید 500 زندانی دیگر این گروه از ولایت‌های مختلف این کشور از زندان آزاد خواهند شد.

برچسب ها: #طالبان بار‌ها , #آتش‌بس عید قربان , #را نقض کردند

لینک اصلی: https://www.trt.net.tr/dari/fgnstn/2020/08/04/tlbn-brh-atshbs-yd-qrbn-r-nqd-khrdnd-1466610

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

آخرین خبر ها:

Loading