بازتاب نیوز

بانک جهانی بودجه برنامه «دسترخوان ملی» را تایید کرد

١٥ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری افق

هیات مدیره بانک جهانی، دو بستۀ کمکی بلاعوض مالی به ارزش مجموعی ۲۱۰ میلیون دالر امریکایی به افغانستان برای کاهش اثرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا را تایید کرد. گفته شده این بسته‌ها بخشی از یک بسته کمکی ۳۸۰ میلیون دالری و بودجه برنامه دسترخوان ملی حکومت است.

بانک جهانی، روز سه شنبه، ۱۴ اسد در اعلامیه‌ای گفت که قرار است این بسته مالی در راستای کاهش اثرات اقتصادی شیوع ویروس کووید-۱۹ بر خانواده‌های آسیب‌پذیر افغان، حمایت از زنجیره‌های حیاتی عرضه‌کنندۀ مواد غذایی و فراهم‌کردن حمایت‌های اضطراری برای کشاورزان به مصرف برسد.

در این اعلامیه آمده‌است که انتظار می‌رود که هر دو پروژه با هم، ۹۰ درصد خانواده‌های نیازمند و بی‌بضاعت را در سراسر کشور زیر چتر برنامه «دسترخوان ملی» دولت افغانستان تحت پوشش قرار دهند.

طبق اعلامیه، در مجموع این دو پروژه در حدود ۴.۱ میلیون خانواده افغان را که میزان درآمد روزانه‌شان ۲ دالر امریکایی یا کمتر از آن است، تحت پوشش قرار می‌دهد.

هنری کرالی؛ رییس دفتر بانک جهانی برای افغانستان گفته‌است که بر اثر شیوع ویروس کووید-۱۹ شرایط زندگی میلیون‌ها خانواده افغان شدیداً آسیب دیده‌است. به گفته او این کمک‌های مالی، حکومت افغانستان را در رفع نیازمندی‌های عاجل اکثر خانواده‌ها و حصول اطمینان از این که دهاقین افغان در زمانی که روند واردات و صادرات به شدت مختل گردیده‌، به کشت و تولید مواد غذایی‌شان ادامه دهند، کمک خواهد کرد.

گفتنی‌ است که برنامه دسترخوان ملی که چندی پیش از سوی حکومت اعلام شده‌بود با مخالفت مجلس نمایندگان مواجه شد و نمایندگان بودجه این برنامه را رد کردند.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/156072

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading