بازتاب نیوز

افزایش دوباره آمار روزانه کرونا در افغانستان: شناسایی ۴۷ بیمار و مرگ ۶ نفر

١٥ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری افق

طبق آمار رسمی وزارت صحت عامه‌، در ۲۴ ساعت گذشته شش بیمار مبتلا به کرونا جان باخته و از آزمایش ۲۷۵ مورد مشکوک به ویروس کرونا، نتایج ۴۷ مورد آن مثبت تشخیص شده‌است که با این حساب آمار مبتلایان طبق آمار رسمی به ۳۶ هزار و ۸۲۹ نفر رسیده‌است. این در حالی است که بر بنیاد یافته‌های سرشماری وزارت صحت عامه، شمار تخمینی مبتلایان کووید-۱۹ در کشور به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد.

آمار وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در شبانه‌روز گذشته، ۶ فرد مبتلا به کرونا در کشور جان باخته‌اند‌ که به این ترتیب، آمار کل فوتی‌های ناشی از کرونا نیز به یک‌هزار و ۲۹۴ نفر رسیده‌است.

وزارت صحت عامه، شمار بهبودیافتگان کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را ۱۸۶ نفر اعلام کرد که به این ترتیب آمار کل بهبودیافتگان در افغانستان ۲۵ هزار و ۷۴۲ نفر می‌‌شود.

این در حالی است که در این اواخر، آمار روزانه مبتلایان و قربانیان کرونا شاهد کاهشی چشمگیر بود. روز گذشته حتی اعلام شد که بیماری بر اثر کرونا فوت نکرده‌است.

آمار ۱۰ میلیون نفری مبتلایان
همزمان، یافته‌های سرشماری وزارت صحت عامه از مبتلایان و قربانیان کرونا نشان می‌دهد که شمار تخمینی مبتلایان کووید-۱۹ در کشور به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد.

احمدجواد عثمانی؛ سرپرست وزارت صحت عامه امروز (۱۵ اسد) در یک نشست خبری گفت که براساس این ارزیابی ۳۱.۵ درصد از شهروندان کشور به ویروس کرونا دچار شده‌اند.

در این ارزیابی ۳۴ ولایت کشور به ۹ زون تقسیم شده‌اند.

احمدجواد عثمانی گفت که میزان ابتلا به ویروس کرونا در زون‌های مختلف، متفاوت بوده‌است.

براساس ارزیابی وزارت صحت عامه، در کابل ۵۳ درصد کل ساکنان آن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. این رقم در زون‌ شرق به ۴۲.۳ درصد، در زون مرکز به ۳۶.۳ درصد، در ولایت‌‌های غربی به ۳۴.۱ درصد، در ولایت‌های شمال‌ شرقی به ۳۲.۴ درصد می‌رسد.

طبق یافته‌ها کم‌ترین میزان ابتلا به ویروس کرونا در ولایت‌های دایکندی و غور بوده‌است. ارزیابی وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که ۲۱ درصد ساکنان این دو ولایت به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/156094

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading