بازتاب نیوز

بانک جهانی ۲۱۰ میلیون دالر امریکایی به افغانستان کمک می‌کند

١٥ اسد ١٣٩٩ روزنامه صبح کابل

بانک جهانی، اعلام کرده است که دو بسته‌ی کمک بلاعوض مالی اداره‌ی انکشاف بین‌المللی را به ارزش مجموعی ۲۱۰ میلیون دالر امریکایی، به عنوان بخشی از یک بسته‌ی ۳۸۰ میلیون دالری، تصویب کرده است.

در اعلامیه‌ای که ناوقت روز سه‌شنبه (۱۴ اسد)، از سوی بانک جهانی منتشر شده، آمده است که قرار است این بسته‌ی مالی، در راستای کاهش اثرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا بالای خانواده‌های آسیب‌پذیر در افغانستان، حمایت از زنجیره‌های حیاتی عرضه‌کننده‌ی مواد غذایی، و فراهم کردن حمایت‌های اضطراری برای دهاقین، به مصرف برسد.

بر اساس اعلامیه، از این کمک، حدود ۲٫۹ میلیون خانواده در سراسر افغانستان مستفید خواهند شد.

بانک جهانی، گفته است که انتظار می‌رود تا هر دو بسته‌ی کمکی، ۹۰ در صد خانواده‌های نیازمند و بی‌بضاعت را در سراسر افغانستان، زیر چتر برنامه‌ی «دسترخوان ملی» تحت پوشش قرار دهند.

در اعلامیه آمده است که این دو بسته‌ی کمک مالی، حدود ۴٫۱ میلیون خانواده‌ی افغان را که میزان در آمد روزانه‌ی شان ۲ دالر امریکایی یا کمتر از آن است، تحت پوشش قرار می‌دهد.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری نیز، روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۴ اسد)، در یک نشست خبری گفته بود که بانک جهانی، تمویل مالی برنامه‌ی «دسترخوان ملی» را به عهده گرفته است.

این در حالی است که مجلس نمایندگان، دوهفته پیش، با اکثریت آرا بودجه‌ی ۲۴۷ میلیون دالری برنامه‌ی «دسترخوان ملی» را به دلیل عدم شفافیت در آن، رد کرد.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/the-world-bank-is-providing-210-million-in-assistance-to-afghanistan/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading