بازتاب نیوز

انفجار بیروت؛‌ روسیه ۵ هواپیما به لبنان اعزام می‌کند

١٥ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری افق

در پی وقوع انفجار بزرگ روز گذشته در پایتخت لبنان که ده‌ها کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشت مسکو از برنامه‌اش برای کمک به بیروت در مدیریت تبعات این حادثه از جمله با استقرار یک شفاخانه سیار خبر داد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دولت روسیه در یک بیانیه رسمی با اعلام اینکه این کشور پنج هواپیما حامل کمک‌های انسانی به لبنان می‌فرستد تصریح کرد: هواپیماهای متعلق به وزارت وضعیت اضطراری روسیه شامل یک شفاخانه سیار به همراه گروهی از پزشکان و نیروهای وضعیت اضطراری است.

همچنین سازمان مسؤول سلامت انسانی و حقوق مصرف کننده روسیه یک گروه از کارشناسانش را همراه با آزمایشگاهی برای معاینه شفاخانه از جهت آلودگی کرونا ویروس خواهد فرستاد.

این وزارتخانه خاطرنشان کرد: همه کارشناسان مجهز به تجهیزات محافظتی و لباس‌های ویژه خواهند بود و وضعیت مربوط به شیوع ویروس کووید ۱۹ را لحاظ خواهند کرد.

دلیل دقیق این آتش سوزی و انفجار بندر بیروت هنوز روشن نشده اما طبق گزارش‌های اولیه ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم انبار شده در این بندر منفجر شده و در اثر این انفجار تاکنون بیش از ۱۰۰ تن جان خود را از دست داده‌اند.

به غیر از روسیه چند کشور دیگر نیز کمک هایشان را به لبنان پیشنهاد داده‌اند که شامل امریکا، بریتانیا، فرانسه، یونان و قبرس می‌شوند.

اردن یک شفاخانه صحرایی با پرسنل لازم اعزام کرده است.

جمهوری چک گفته است که لبنان با اعزام ۳۷ نیروی امداد و نجات و سگ‌های زنده‌یاب به بیروت موافقت کرده.

و دانمارک آماده ارسال کمک‌های انسانی شده است.نخست‌وزیر لبنان در سخنانی تلویزیونی از تمامی کشورها و دوستان لبنان درخواست کمک کرد و گفت: ما شاهد یک فاجعه تمام عیار هستیم.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/156109

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading