بازتاب نیوز

شورای امنیت سازمان ملل حمله‌ی داعش بر زندان ننگرهار را محکوم کرد

١٦ اسد ١٣٩٩ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله‌ی چهار روز پیش گروه داعش بر زندان ننگرهار را محکوم کرده و خواستار اجرای عدالت در مورد عاملان این حمله شده است.

در اعلامیه‌ای که از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد دیروز (چهارشنبه، ۱۵ اسد) به نشر رسیده، همچنان از تمامی دولت‌ها خواسته شده است که مطابق به الزامات‌شان در چارچوب قوانین بین‌المللی و قطع‌نامه‌های مربوط به این شورا با دولت افغانستان در زمینه‌ی محاکمه‌ی عاملان حمله بر زندان ننگرهار همکاری کنند.

در اعلامیه این حمله فجیع و بزدلانه خوانده و تأکید شده است که تروریسم در تمام اشکال و مظاهر خود یکی از جدی‌ترین تهدیدها برای صلح و امنیت بین‌المللی است.

۱۱ مهاجم مسلح حوالی شامگاه روز یک‌شنبه (۱۲ اسد) با انفجار یک موتر بمب‌گذاری‌شده در مقابل ورودی زندان جلال‌آباد، با محافظان زندان درگیری شدند. شماری از مهاجمان به زندان نفوذ کردند و شماری دیگری در یک ساختمان نزدیک به زندان مستقر شده و به تیراندازی پرداختند.

این حمله حدود ۲۳ ساعت ادامه یافت. مقام‌های محلی در ننگرهار اعلام کردند که در نتیجه‌ی این حمله ۲۵ نفر به‌شمول نظامیان و غیرنظامیان کشته و ۴۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/104131/un-security-council-condemns-isil-attack-on-nangarhar-prison/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading