بازتاب نیوز

طالبان: لویه‌جرگه غیرقانونی است و از مردم افغانستان نمایندگی نمی‌کند

١٦ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، طالبان در واکنش به برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح برای تعیین سرنوشت 400 زندانی این گروه گفت که دولت افغانستان ممکن است از این نشست علیه صلح استفاده کند.

بیانیه می‌افزاید که افغانستان پس از توافقامه قطر برای پایان اِشغال، به صلح و تفاهم بین‌الافغانی نیاز مبرم دارد؛ از این رو لازم است که تمام جهت‌ها ضرورت‌ها را درک کرده و از ایجاد موانع در برابر فرصت‌ها خودداری نمایند.

در ادامه این بیانیه نیز آمده که فراخوان برای ایجاد لویه‌جرگه پیش از تحقق صلح سراسری و توافق سیاسی نمی‌تواند از مردم افغانستان نمایندگی کند و مشروعیت قانونی نیز نخواهد داشت.

طالبان همچنین تصریح کرد که هر تصمیمی در این نشست گرفته شود که خلاف استقلال افغانستان و برپایی نظام کامل اسلامی بوده و در برابر آرمان‌های مردم باشد مورد پذیرش ملت افغانستان نیست.

اعتراف رئیس تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان با طالبان به ناکارآمدی لویه‌جرگهطالبان: کابل برای تأخیر در مذاکرات بین‌الافغانی از لویه‌جرگه استفاده ابزاری می‌کندمصاحبه| دیپلمات سابق افغان: برگزاری لویه جرگه خلاف قانون اساسی افغانستان استمخالفت‌ها با برگزاری لویه‌جرگه؛ آمریکا نتیجه را مشخص می‌کند

لویه‌جرگه مشورتی صلح در حالی قرار است فردا (17 مرداد) برگزار شود که انتقادات گسترده‌ای همراه بوده است؛ پیش از این نیز رئیس پارلمان افغانستان و برخی کارشناسان سیاسی با غیرقانونی خواندن برپایی این نشست مخالفت خویش را ابراز کرده بودند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/05/16/2322239/طالبان-لویه-جرگه-غیرقانونی-است-و-از-مردم-افغانستان-نمایندگی-نمی-کند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading