بازتاب نیوز

شورای امنیت سازمان ملل، حملۀ داعشیان به زندان ننگرهار را «بزدلانه» خواند

١٦ اسد ١٣٩٩ سلام وطندار

چهار روز پس از حمله مرگ‌بار مهاجمان مسلح به زندان ننگرهار، شورای امنیت سازمان ملل متحد این حمله را محکوم کرده و خواستار شناسایی و به کیفر رساندن عاملان آن شده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله مهاجمان مسلح به زندان ننگرهار را که گروه داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، رویداد فجیعانه و بزدلانه خوانده است.

شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته، چهارشنبه، پانزدهم اسد، با نشر اعلامیه‌یی از تمامی دولت‌ها خواسته که مطابق به قوانین بین‌المللی و قطع‌نامه‌های مربوط به این شورا، دولت افغانستان را در محاکمه کردن عاملان این حمله همکاری کنند.

شام روز یک‌شنبه، دوازدهم اسد، شماری از مهاجمان مسلح به زندان ننگرهار حمله کردند. به گفته مقام‌های امنیتی، حمله با انفجار یک موتر بمب‌گذاری شده در ورودی زندان آغاز و سپس مهاجمان وارد ساختمان زندان شدند.

 مسئولان امنیتی ولایت ننگرهار اعلام کردند که در این حمله 29 تن به شمول نظامیان و غیرنظامیان کشته شدند و دست‌کم پنجاه تن دیگر زخم برداشتند.

بیست ساعت پس از حمله مهاجمان مسلح به زندان ننگرهار، وزارت دفاع ملی گفت که در عملیات پاک‌سازی نیروهای دفاعی و امنیتی، 8 مهاجم در داخل زندان کشته شده‌ و ساختمان زندان به کنترل نیروهای امنیتی درآمده است.

گروه داعش که در سال‌های اخیر مسئولیت مرگ‌بارترین حملات را در افغانستان به عهده گرفته است، با نشر یک نوار صوتی ادعا کرد که 11 تن از جنگ‌جویان این گروه به زندان ننگرهار حمله کردند. داعش در این نوار تصویری گفته که این حمله از سوی 3 شهروند افغانستانی، 3 هندی، 4 تاجیک و 1 پاکستانی انجام شده است.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=56408

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading