بازتاب نیوز

نبیل: زندانیان طالبان برای بقای کرسی چند سیاستمدار ارگ‌نشین آزاد می‌شوند

١٦ اسد ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «رحمت‌الله نبیل» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان با انتشار پیامی در فیسبوک نوشت که واگذاری صلاحیت آزادی 400 زندانی طالبان به لویه‌جرگه مشورتی صلح چیزی جز فریب افکار عمومی و ضایع کردن وقت مردم و حیف و میل اموال عمومی نیست.

وی افزود که نتیجه لویه‌جرگه را از اکنون نیز همه می‌دانند؛ دولت 400 زندانی طالبان را آزاد خواهد کرد و مسئولیت آن را به دوش مردم افغانستان می‌اندازد و امتیاز آزادی این زندانیان را نیز چند سیاستمدار ارگ‌نشین بخاطر بقای کرسی و جایگاه خود می‌برند.

نبیل ادامه داد که برپایی این نشست هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت و تاکید کرد که برقراری صلح واقعی با  حسن نیت، مدیریت شفاف و فراگیر و ایجاد فضای اعتماد ملی تامین می‌شود، نه با نشست‌های ساختگی و دولتی که بخش عظیم آن را ماموران حقوق بگیر دولت در بر بگیرد.

طالبان: لویه‌جرگه غیرقانونی است و از مردم افغانستان نمایندگی نمی‌کنداعتراف رئیس تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان با طالبان به ناکارآمدی لویه‌جرگهمصاحبه| دیپلمات سابق افغان: برگزاری لویه جرگه خلاف قانون اساسی افغانستان است

به گزارش «خامه پرس»، رئیس سابق امنیت ملی افغانستان اظهارداشت که اگر دولت واقعا خواستار صلح بود به جای مطرح کردن لویه‌جرگه‌ مشورتی (دولتی) همه‌پرسی‌ ملی را راه می‌انداخت و افزود که اگر همه‌پرسی در افغانستان انجام شود مردم خواستار برکناری رئیس جمهور خواهند بود.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/05/16/2322431/نبیل-زندانیان-طالبان-برای-بقای-کرسی-چند-سیاستمدار-ارگ-نشین-آزاد-می-شوند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading