بازتاب نیوز

صالح: لویه‌جرگه، حرمت‌گذاری به نظر ملت است

١٦ اسد ١٣٩٩ آژانس افغان خبر

معاون اول ریاست جمهوری در واکنش به انتقادها از هزینه ۳۳۰ میلیون افغانی بودجه لویه‌جرگه مشورتی صلح، می‌گوید که حرمت‌گذاری به نظر ملت با ارزش‌تر از هر قیمتی است.

به گزارش افغان نیوز: امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری، امروز پنج‌شنبه(16، اسد) در فیس‌بوکش نوشت که شماری از این «رجال و شخصیت‌ها» بیش از نصف وقت‌شان را برای تضعیف نظام مصرف می‌کنند تا به «امیال و آرزوهای شخصی»‌شان برسند و حرص اژدها گونه‌ای‌شان را بیش‌تر تغذیه کنند.

امرالله صالح گفته است که امیدوار است این «مصرف نجومی» به بحث گرفته شود. صالح تأکید کرده است: «بیایید بدانیم که به خاطر حفاظت از کدام شخص چه مقدار پول مصرف می‌شود. این بهتر است.»

معاون اول ریاست جمهوری «مشورت با ملت و حرمت‌گذاری به نظر ملت» را که اشاره‌ای به برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح است، با ارزش‌تر از هر قیمتی توصیف کرده است.

او گفته است: «انتقاد شده است که چرا دولت ۳۰۰ میلیون افغانی را برای مشورت با ملت و تدویر لویه‌جرگه مشورتی صلح تخصیص داده است. دلایل این اقدام بزرگ و شجاعانه فردا در نطق رییس جمهور با وضاحت تشریح خواهد گردید. من منتظر بودم انتقاد بر ارقام نجومی دیگر صورت گیرد.»

این درحالی است که محمداشرف غنی، رییس جمهور، ۳۳۰ میلیون افغانی بودجه برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح را منظور کرده است. سال گذشته نیز لویه‌جرگه مشورتی صلح با هزینه ۳۶۹ میلیون افغانی برگزار شد.

لینک اصلی: http://afghannews.af/صالح-لویه‌جرگه،-حرمت‌گذاری-به-نظر-ملت-است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading