بازتاب نیوز

دادستانی کل پرونده‌ی رییس اداره‌ی ملی نورم و استندرد را به دادگاه فرستاد

١٦ اسد ١٣٩٩ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: دادستانی کل کشور می‌گوید که پرونده‌ی رییس اداره‌ی ملی نورم و استندرد پس از تحقیقات لازم به دادگاه سپرده شده است.

جمشید رسولی، سخن‌گوی دادستانی کل امروز (پنج‌شنبه، ۱۶ اسد) به روزنامه اطلاعات روز گفت که تحقیقات در مورد پرونده‌ی او در این اداره تکمیل شده است. به گفته‌ی او، پس از انجام این تحقیقات، مبلغ مطالبه‌ی اخذ رشوه توسط رییس اداره‌ی ملی نورم و استندرد از ۲۰۰ هزار دالر امریکایی به یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار دالر افزایش یافته است.

همچنان آقای رسولی افزود که تحقیقات در مورد پرونده‌های معاون تخینکی و سرپرست ریاست ارزیابی و مطابقت این اداره نیز در دادستانی کل تکمیل و به دادگاه فرستاده شده است.

از سویی هم او گفت که علاوه بر این سه مسئول اداره‌ی ملی نورم و استندر، معاون مالی و اداری این اداره نیز متهم به اخذ رشوه است. این شخص تاکنون بازداشت نشده و دادستانی کل قرار بازداشت او را صادر کرده است.

رییس اداره‌ی ملی نورم و استندرد حدود سه هفته‌ی پیش (چهارشنبه، ۲۵ سرطان) براساس شکایت یکی از متشبثین خصوصی به شماره‌ی «۱۸۰» حین اخذ ۱۰۰ هزار دالر به‌گونه‌ی باالفعل بازداشت شد.

جمشید رسولی در آن زمان به روزنامه اطلاعات روز گفته بود که مطالبه‌ی اصلی پول مبلغ ۲۰۰ هزار دالر امریکایی بوده است.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/104150/the-attorney-generals-office-sent-the-case-of-the-head-of-norms-and-standards-to-court/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading