بازتاب نیوز

«میهن من- عزت من» کمپاین مبارزه با مهاجرت غیرقانونی آغاز شد

١٦ اسد ١٣٩٩ دويچه وله

حکومت افغانستان به دنبال حوادث ناگوار آتش گرفتن و غرق شدن مهاجران افغان در ایران و ترکیه، امروز پنج شنبه (۱۶ اسد/ ۶ آگست) کمپاین مبارزه با مهاجرت های غیر منظم و قاچاق انسان را آغاز کرد. این کمپاین زیر نام « میهن من-عزت من» به فیصله کابینه افغانستان راه اندازی شده است.

 این برنامه آگاهی دهی از سوی وزارت های امور مهاجرین و عودت کنندگان، اطلاعات وفرهنگ، امور داخله، افغان فلم و سایر نهاد ها به کمک رسانه های دولتی و خصوصی عملی خواهد شد. مسئولان وزارت مهاجرین می گویند که هدف این کمپاین کاهش و جلوگیری از مهاجرت های غیرمنظم شهروندان افغانستان است.

داکتر عالمه،‌ معین وزارت مهاجرین و عودت کنندگان در مراسم گشایش این کمپاین گفت: «یکی از مشکلات در جامعه ما عدم آگاهی درست جوانان و خانواده ها از پیامد های مهاجرت های نامنظم و عدم دانستن حقوق پناهندگی و قوانین کشور های مقصد می باشد.»

 او تاکید کرد که به وسیله این کمپاین تلا ش می شود تا با نشر و پخش پیام‌ها در مورد خطرات مهاجرت‌های غیر قانونی و نامنظم از طریق رسانه‌های تصویری و چاپی دولتی و خصوصی، شبکه‌های اجتماعی، نصب تابلوهای تبلیغاتی در شهرها و نمایش فلم‌های مستند به مردم آگاهی داده شود.

ویدیو را ببینید 02:37 فرار به آلمان و بازگشت دوباره به وطن

بربنیاد معلومات وزارت مهاجرین و عودت کنندگان در چهار دهه اخیر افغانستان پس از سوریه بیشترین مهاجر و پناهنده را در جهان دارد.

در ده سال اخیر ۱۰میلیون تن از شهروندان افغانستان دوباره به کشور شان برگشته اند، اما هنوز هم ۶ میلیون افغان در سراسر جهان مهاجر و پناهجو اند. برعلاوه میلیون ها افغان در ایران و پاکستان،‌۵۶ هزار مهاجر افغان در یونان در بی سرنوشت به سر می برند.

مرتبط: از آغاز سال روان ۴۰۰ هزار افغان از کشورهای ایران و پاکستان برگشته اند

به گفته این وزارت این پدیده در سالهای اخیر بنا بر عوامل گوناگون سیر صعودی داشته است. بنا بر آمار سازمان ملل متحد ۷۰ درصد قربانیان مهاجرت های غیرقانونی زنان و دختران اند و یک سوم این قربانیان کودکان اند.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/میهن-من-عزت-من-کمپاین-مبارزه-با-مهاجرت-غیرقانونی-آغاز-شد/a-54465793?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading