بازتاب نیوز

معترضان ضددولتی در لبنان با نیروهای امنیتی درگیر شدند

١٨ اسد ١٣٩٩ طلوع نیوز

در پی انفجار مهیب روز سه‌شنبه در بیروت، پایتخت لبنان، شماری از باشنده‌گان این شهر دست به اعتراض زده‌اند – اعتراضی‌که با درگیری معترضان با نیروهای امنیتی به‌همراه شد.

این اعتراض‌ها دیروز و دیشب در انتقاد از شیوۀ کار حکومت در نگهداری از نزدیک به سه‌هزار تُن مواد انفجاری در بندر شهر بیروت به راه افتاد.

بربنیاد گزارش‌ها در نتیجۀ انفجار این مقدار مواد انفجاری بیش از ۱۳۰تن جان باخت و نزدیک به پنج‌هزار تن دیگر زخمی شده‌اند. این مقدار مواد انفجاری از نزدیک به هفت سال به این سو در انباری در بندر بیروت نگهداری می‌شد.

کپیتان کشتی‌یی که نزدیک به هفت سال پیش، این مواد انفجاری را از گرجستان به موزنبیق انتقال می‌داد، می‌گوید که این مواد نباید در بیروت تخلیه می‌شدند و او اگر چنین رویدادی را حدث می‌زد، هرگز به بیروت نمی‌رفت: «نمی‌دانم که چرا این انفجار رخ داد؛ اما حیران استم که چرا این مواد برای مدت بسیاری در آنجا نگهداری شده بود. در حالی که وقتی ما به آنجا رفتیم و ده ماه ماندیم، هیچ کسی ادعا نکرد که این مواد به او تعلیق دارند.»

در همین حال، برخی از شفاخانه‌های بیروت به علت انفجار روز سه شنبه در بیروت از کار افتاده‌اند. مسؤول یک شفاخانه می‌گوید که دیگر نمی‌توانند در آنجا کار کنند: «شفاخانه دیگر قابل استفاده نیست. بسیاری از مهندسان گفته‌اند که ساختمان آسیب بسیاری دیده و به آوارها به آسانی سقوط خواهند کرد. از همین رو ما به یک شفاخانه سیار انتقال می‌یابیم تا بتوانیم به کودکان و زخمیان رسیده‌گی کنیم.»

لینک اصلی: https://tolonews.com/index.php/fa/world/معترضا-ضددولتی-در-لبنان-با-نیروهای-امنیتی-درگیر-شدند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading