بازتاب نیوز

لین برق دبل سرکت از سب استیشن «نورجهاد» به مرکز شهر هرات وصل شد

١٨ اسد ١٣٩٩ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز – هرات: شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا) می‌گوید که لین برق دبل سرکت از سب استیشن «نورجهاد»، از حومه‌ی شهر هرات به مرکز این شهر به‌هزینه ۲۰ میلیون افغانی وصل شده است.

ناصر احمدی، رییس عملیاتی برشنا امروز (شنبه، ۱۸ اسد) به روزنامه اطلاعات روز گفت که با تمدید لین دبل سرکت، ۲۴ میگاوات برق در داخل شهر هرات جذب می‌شود که از اضافه‌باری ترانسفارمر و فیدرهای برق جلوگیری می‌کند.

آقای احمدی افزود که شرکت برشنا تلاش دارد تا برق شهر هرات را بیشتر تقویت کند.

همچنان مسئولان در ریاست حوزوی هرات برشنا به روزنامه اطلاعات روز گفتند که کار تمدید لین ۲۲۰ کیلوولت نیز هم‌اکنون از ترکمنستان به سمت هرات جریان دارد.

این مسئولان می‌افزایند که تا دو هفته دیگر ترانسفارمر ۴۰ میگاولت آمپیر از کشور ازبیکستان خریداری شده و به هرات منتقل می‌شود. به گفته‌ی آنان، با فعال‌سازی یک ترانسفارمر کمکی ترکمنستان، ظرفیت سب استیشن «نور جهاد» از ۸۰ به ۲۴۵ میگاولت امپیر می‌رسد.

برق هرات از کشورهای ایران و ترکمنستان تأمین می‌شود، اما در فصل‌های زمستان و تابستان پرچوی برق در این ولایت وجود دارد. خواست اصلی باشندگان این ولایت، تقویت سیستم برق است.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/104226/the-double-circuit-power-line-was-connected-to-the-center-of-herat-city-from-noor-jihad-substation/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading