بازتاب نیوز

لبنان: همسر سفیر هالند در لبنان در نتیجه جراحاتش درگذشت

١٨ اسد ١٣٩٩ دويچه وله

هدویگ والتمانس-مولیر، کارمند وزارت خارجه هالند بعضا در دنهاگ و در بیروت وظیفه انجام می داد. او ۵۵ ساله بود. وزیر خارجه هالند در نامه تسلیت اش نوشته است که "مرگ او یک ضایعه بزرگ برای وزارت خارجه و کشورش است."

به قول وزارات خارجه هالند، این زوج هفته گذشته تازه از تعطیلات شان به بیروت بازگشته بودند. در زمان انفجار روز سه شنبه گذشته، او و همسرش در اتاق نشیمن خانه شان بودند. گفته شده که در این حادثه پنج هالندی دیگر زخم های سطحی برداشته اند.

انفجارهای مهیبی که وزیر صحت لبنان آن را فاجعه ‌ای بزرگ نامیده است. شام سه ‌شنبه چهارم آگوست بیروت را لرزاند. گفته می‌شود لرزش‌ها و صدای انفجار مهیب آخری، در سراسر خاک لبنان و حتی قبرس حس شده است.

براساس گزارش های حکومت لبنان، بیش از دو هزار و ۷۰۰ تن آمونیوم نیترات از سال ها به این طرف بدون در نظرداشت موارد امینی در انباری بزرگ در بندر بیروت نگهداری می شد. از این ماده که نوعی کود زراعتی است، برای ساخت بمب استفاده می شود.

گفته می‌شود که یک کشتی سازمان ملل نیز در بندر بیروت آسیب دیده است. تعدادی از سربازان کلاه‌ آبی حافظ صلح سازمان ملل در بیروت نیز در اثر این انفجارها مجروح شده ‌اند. جراحت برخی از آن‌ ها شدید اعلام شده است.

nk, rsh (dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/لبنان-همسر-سفیر-هالند-در-لبنان-در-نتیجه-جراحاتش-درگذشت/a-54495682?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading