بازتاب نیوز

بریتانیا از فرانسه خواستار برخورد جدی در برابر مهاجران شد

١٨ اسد ١٣٩٩ دويچه وله

کریس فیلپ دبیر دولتی بریتانیا به روز شنبه در مقاله‌ای در روزنامه «دیلی تلگراف» نوشت که فرانسه مهاجرینی را که در برابر ساحل اش گرفتار  می کند، باید آن‌ها را دوباره برگشت دهد. فیلپ افزوده است: «فرانسه باید مار را مطمئن سازد، مهاجرینی که در تلاش برای آمدن به بریتانیا گرفتار می‌شوند، دیگر  نتوانند باردیگر به تلاش‌های شان ادامه دهند.»

او پیشنهاد کرد که مهاجرین را بعد از تلاش شان برای آمدن غیر قانونی، توسط نشان انگشت راجستر کنند؛ او خواستار اتخاذ تدابیر شدید مانند اخراج یا زندانی کردن آن‌ها شد. او افزود که پیشنهاد هایش را می‌خواهد در هفته آینده با همتای فرانسوی اش در  پاریس مطرح کند.

به روز پنج‌شنبه ۲۳۵ مهاجر با یک ریکارد جدید، تلاش کردند تا از کانال مانش عبور کنند. اکثریت آن‌ها در  آب توسط گارساحلی بریتانیا گرفتار شدند.

شمار این مهاجران تنها در ماه جولای به بیش ۱۰۰۰ نفر می رسید. آن‌ها قسماً از عراق، ایران، سوریه و اریتریا بودند.

پریتی پتل وزیر داخله بریتانیا با درنظرداشت این رقم بالای مهاجرین با قایق ها، ابراز وحشت کرد. او در پیام تویتری نوشت: «من می‌دانم که بریتانیایی ها چه فکر می کنند، وقتی آن‌ها می‌گویند که می‌خواهند کنترول مرزهای شان را دوباره به دست آورند؛ آن‌ها دقیقاً چنین فکر می کنند.»

او افزود که وزارت اش گزارش هایی را تائید کرده است که براساس آن‌ها بر سر عملیات با کشتی‌های جنگی در کانال مانش غور می شود.

براساس گزارش خبرگزاری بریتانیا اسو شیتد پرس، یکی از کارمندان وزارت دفاع کشور، این فکر را «کاملاً ابلهانه» خوانده است. او که نامش ذکر نشده است، گفته است که یک چنین عملیاتی «غیر متناسب و غیر ضروری» است و انسان‌ها در قایق را احتمالاً با خطر بزرگ مواجه می کند.

hm, nk (dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/بریتانیا-از-فرانسه-خواستار-برخورد-جدی-در-برابر-مهاجران-شد/a-54495839?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading