بازتاب نیوز

انتقاد کارخانه‌داران از کمبود برق در کشور

٢٠ اسد ١٣٩٩ طلوع نیوز

شماری از کارخانه‌داران با انتقاد از حکومت می‌گویند که از ده سال بدینسو مشکل کمبود برق در بخش صنایع برطرف نشده‌است.

به گفتۀ این کارخانه‌داران، کمبود برق در کشور مانع بزرگ فرا راه سرمایه‌گذاری‌‎ها در کشور است.

فواد جوشن، کارخانه‌دار در پارک‌های صنعتی پلچرخی گفت: «متأسفانه که همه وعده‌ها روی کاغذ باقی ماند و در عمل هیچ‌چیز صورت نگرفته‌است. این صنعت نوپای ما واقعأ یه حمایت دولت نیاز دارد که یکی از آن‌ها حمایت‌ می‌تواند تأمین انرژی برق باشد.»

این کارخانه‌داران می‌گویند که پرچاوی‌های برق در بخش صنایع و هزینه‌های بلند برق از مشکلاتی است که سبب می‌شود بخشی از فرآورده‌های داخلی با کالاهای وارداتی در بازارها رقابت کرده نتواند.

محمد محسن امیر، مسؤول پارک صنعتی صنایع سبز در این باره بیان داشت: «شما شاهد هستید که ده‌ها کارخانه بدلیل کمبود برق به مشکل مواجه است. امروز، شرکت صنایع سبز که ۴۰۰ کارخانه در آن در حال ساخت و ساز است، چالش عمدۀ آن کمبود برق است.»

ازسویی هم، سخنی احمد پیمان، معاون اتاق صنایع و معادن می‌گوید که به‌علت کمبود برق، در حال حاضر ده‌ها کارخانه در کشور متوقف هستند: «در بخش برق با ثبات ما دچار مشکل جدی هستیم.»

شرکت برشنا، می‌پذیرد که درحال حاضر برق به بخش صنایع به‌گونۀ نوبت‌ وار توزیع می‌شود. این شرکت وعده می‌دهد که تا یک سال دیگر مشکل کمبود برق در کشور حل خواهد شد.

وحیدالله توحیدی، سخن‌گوی شرکت برشنا اظهار داشت: «به‌گونۀ نوبت‌ورا و طبق توافقی که داریم به صاحبان صنایع برق را تأمین می‌کنیم.»

انجمن صاحبان صنایع می‌گویند با آن‌که شرکت‌های صنایع می‌توانند زمینه‌های کار را برای هزاران تن در کشور فراهم سازند اما این بخش از حمایت حکومت درهژده سال گذشته بی‌بهره بوده‌است.

لینک اصلی: https://tolonews.com/index.php/fa/business/انتقاد-کارخانه‌داران-از-کمبود-برق-در-کشور

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading