بازتاب نیوز

انفجار دو ماین در قندهار جان ۱۷ غیرنظامی را گرفت

٢٠ اسد ١٣٩٩ صدای آمریکا

مقام‌های محلی ولایت قندهار می‌گویند که در اثر انفجار دو ماین کنار جاده ولسوالی در ارغستان این ولایت، ۱۷ غیرنظامی کشته شده اند.

این انفجارها ناوقت دیروز در مناطق "شین‌نری و تاجاو" ولسوالی ارغستان این ولایت به وقوع پیوسته اند.

جمال بارکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس قندهار روز دوشنبه ۱۰ اگست (۲۰ اسد) به صدای امریکا گفت که این ماین‌ها توسط "جنگجویان طالبان" جاسازی شده بود که از غیرنظامیان قربانی گرفته است.

آقای بارکزی افزود: "این انفجارها ناوقت دیروز یکی پی دیگر به وقوع پیوسته است. در انفجار اولی برخی از غیرنظامیان که از شهر در یک موتر نوع "دادسن" به طرف منطقه شان (شین‌نری) در حرکت بودند، موتر حامل آنان با ماین کنار جاده برخورد می‌کند که نه نفر آنان کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند."

به گفته سخنگوی پولیس قندهار انفجار دومی که در روستای "تاجاو" یک موتر نوع "تونس" را هدف قرار داده است، در نتیجۀ آن، هشت نفر که تمامی آنان غیرنظامیان اند، جان باخته اند.

ارغستان از ولسوالی در جنوب شهر قندهار از ولسوالی‌های ناامن این ولایت است که به گفته مقامات از دو ماه به این‌سو فعالیت مخالفین دولت در این ولسوالی بیشتر شده است.

انفجار در کابل

همزمان با این پولیس کابل تایید کرد که در نتیجۀ انفجار یک ماین در مربوطات حوزه پنجم امنیتی شهر کابل، دو غیرنظامی به شمول یک خانم جان باخته و پنج تن از نیروهای امنیتی افغان زخمی شده اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل گفت که یک حلقه ماین در یک کراچی جاسازی شده بود که از کشف توسط پولیس، در هنگام انسداد و تخلیه ساحه انفجار کرده است.

این انفجار حوالی ساعت ۳:۴۰ دقیقه روز یکشنبه نهم اگست (۱۹ اسد) در منقطۀ کمپنی رخ داده است.

ریاست جمهوری افغانستان وقوع این انفجارها در قندهار و کابل را محکوم کرده و رییس جمهور غنی در خبرنامه‌ای گفته است: "حملات تروریستی بالای مردم عام و تاسیسات عام المنفعه، جنایت نابخشودنی و ضد بشری است".

تا اکنون مسوولیت این انفجارها در قندهار و کابل را فرد و یا گروهی به عهده نگرفته است.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/rod-side-bombs-attack-in-Kandahar-17-civilians-killed/5537270.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading