بازتاب نیوز

۲۰ کشته در حمله هوایی ترکیه به اربیل عراق

٢١ اسد ١٣٩٩ جمهور نیوز

۲۰ کشته در حمله هوایی ترکیه به اربیل عراق
به گزارش جمهور، این منبع به خبرگزاری شفق نیوز گفت: پهپاد ترکیه امروز، سه‌شنبه نشستی که در منطقه برادوست در بخش سیدکان از توابع شهر سوران در شمال ولایت اربیل برگزار شده بود را هدف گرفت.

این منبع افزود، در این حمله ۲۰ تن کشته شدند که در بین آنها دو افسر برجسته گارد مرزی عراق قرار دارند.

این منبع تاکید کرد: حمله به واسطه یک فروند پهپاد انجام گرفت که منجر به کشته شدن پنج تن از نیروهای گارد مرزی، ۱۰ جنگجوی پ.ک.ک و پنج غیرنظامی شد.

به گفته منبع امنیتی، در بین کشته‌ها (محمد رشید) قومندان لشکر دوم و (زبیر حالی) قومندان هنگ سوم گارد مرزی عراق قرار دارند.

گروه اطلاع‌رسانی امنیتی عراق نیز اعلام کرد: تجاوز علنی ترکیه به واسطه یک پهپاد انجام گرفت که موتر نظامی گارد مرزی را در منطقه سیدکان هدف گرفت و طی آن قومندان لشکر دوم گارد مرزی منطقه اول، قومندان هنگ سوم لشکر دوم و دریور موتر کشته شدند.

به گفته این منبع، نشست بین اعضای پ.ک.ک و گارد مرزی عراق در پی تنش در منطقه در نتیجه کشته شدن یک چوپان کرد برگزار شده بود.

ترکیه از اواسط ژوئن گذشته حملات هوایی و توپخانه‌ای خود را به مناطق مرزی داخل اقلیم کردستان عراق افزایش داده و تلفاتی جانی و مالی برجای گذاشته است.

انقره مدعی است نیروهای پ.ک.ک را هدف می‌گیرد.

این حملات منجر شده بغداد دو بار سفیر ترکیه را احضار و یادداشت اعتراضی شدیداللحنی را ارائه کند.

دولت فدرال عراق همچنین نیروهای گارد را در چند نقطه در ولایت دهوک در سرحدات مشترک با ترکیه مستقر کرده اما ترکیه همچنان به عملیاتش ادامه می‌دهد.
 
 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/130455/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading