بازتاب نیوز

لویه‌جرگه مشورتی صلح؛ کرزی به عبدالله تبریک گفت

٢٢ اسد ١٣٩٩ آژانس افغان خبر

حامدکرزی، رییس جمهور پیشین کشور در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی گفت که به سپیدار آمدم تا برگزاری موفقانه‌ی لویه جرگه‌ی صلح را برای شما و مردم افغانستان تبریک بگویم.

به گزارش افغان نیوز: آقای عبدالله در صفحه رسمی فس‌بوک اش نوشته است که حامدکرزی در صحبت‌های شان گفت که به سپیدار آمدیم تا برگزاری موفقانه‌ی لویه جرگه‌ی صلح را برای شما و مردم افغانستان تبریک بگویم.

رئیس جمهور پیشین افزود: تصمیم‌ها و توصیه‌های لویه جرگه‌ی مشورتی صلح به نفع مردم افغانستان و به نفع تلاش‌های صلح می‌باشد و امیدواریم که این توصیه‌ها از سوی حکومت و شورای عالی مصالحه‌ی ملی عملی گردند.

آقای کرزی با حمایت از تلاش‌های صلح علاوه کرد: برای دست‌یافتن به صلح دایمی در افغانستان یک فرصت استثنایی فراهم شده و باید از این فرصت به نفع صلح استفاه گردد.

رییس شورای عالی مصالحه، حضور حامد کرزی و همراهان شان را به سپیدار خیر مقدم گفته و از حمایت ایشان از جرگه‌ی مشورتی صلح، تشکر و قدردانی کرده است.

همچنان وی از حمایت‌های همیشگی حامدکرزی از تلاش‌های صلح در افغانستان به‌نیکی یاد نموده و در باره‌ی آخرین تحولات و پیشرفت‌ها در امر رهای زندانیان طالبان و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صحبت کرد.

این درحالی است که محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور، روز گذشته با هیات مذاکره کننده دولت در ارگ دیدار نموده و تاکید داشت که قوت سیاسی ما را تمام جهان در لویه جرگه مشورتی صلح مشاهده کردند و جهان با یک دیدگاه و قوت، حامی بوده و این برای ما سرمایه بزرگ می باشد.

لینک اصلی: http://afghannews.af/لویه‌جرگه-مشورتی-صلح؛-کرزی-به-عبدالله-تبریک-گفت

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading