بازتاب نیوز

غنی: هیچ بهانه‌ای برای آغاز مذاکرات وجود ندارد

٢٢ اسد ١٣٩٩ آژانس افغان خبر

رییس جمهور غنی تاکید داشت؛ پس از امضای فرمان عفو ۴۰۰ زندانی طالبان، توقع مردم این است که دیگر هیچ مانع و بهانه ای برای آغاز مذاکرات وجود نداشته باشد.

به گزارش افغان نیوز: محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور، روز گذشته با هیات مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در قصر چهارچنار ارگ دیدار نمود.

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیات مذاکره کننده دولت و شماری دیگری از اعضای این هیات، در مورد آغاز مذاکرات صلح با گروه طالبان و پروسه صلح معلومات داده و گفتند که با توجه به خواست های لویه جرگه مشورتی صلح، منحیث یک تیم واحد زیر چتر جمهوری اسلامی افغانستان در مذاکرات، خواست های مردم را در نظر می گیرند.

در همین حال، رئیس جمهور غنی گفت که همه قوت سیاسی ما را در لویه جرگه صلح مشاهده کردند و جهان با یک دیدگاه و قوت، حامی شما بوده و این برای شما سرمایه بزرگ می باشد.

وی افزود که لویه جرگه مشورتی صلح، برای دولت جمهوری اسلامی افغانستان خط مشی صلح را تعیین کرد و ما به تحقق آن متعهد هستیم.

آقای غنی تصریح کرد که ما به صلح متعهد هستیم و هدف این است که جنگ به گونه اساسی به پایان برسد. بنابراین، هیات مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان با گروه طالبان در مورد صلح پایدار و باعزت که خواست مردم افغانستان است، مذاکره می کند.

رئیس جمهور غنی گفت: پس از آن که فرمان عفو ۴۰۰ زندانی طالبان به امضا رسید، توقع مردم این است که دیگر برای آغاز مذاکرات گروه طالبان با دولت جمهوری اسلامی افغانستان هیچ مانع و بهانه ای وجود نداشته باشد و مذاکرات باید به زود ترین فرصت آغاز گردد.

این درحالی است که لویه جرگه مشورتی صلح از ۱۷ تا ۱۹ اسد در کابل برگزار شد و اعضای این جرگه بیش از ۳ هزار نفری به آزادی ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان رای مثبت دادند. اشرف‌غنی ناوقت روز گذشته فرمان آزادی این زندانیان طالبان را امضا کرد.

لینک اصلی: http://afghannews.af/غنی-هیچ-بهانه‌ای-برای-آغاز-مذاکرات-وجود-ندارد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading